بانک‌تک (BankTech)

بانک آینده به عنوان اولین بانک به سامانه صیاد متصل شد

سامانه کیلید
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بانک آینده، از سوم خرداد ۹۶ به‌عنوان اولین بانک به سامانه صیاد (صدور یکپارچه الکترونیکی دسته‌چک) بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران متصل شد. به‌این‌ترتیب، بانک آینده به‌عنوان نخستین بانک کشور، امکان خدمات صدور دسته‌چک را از طریق این سامانه برای مشتریان خود فراهم کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک آینده، سامانه صیاد باهدف متمرکزسازی درخواست‌های دسته‌چک، امکان اعتبارسنجی صاحبان حساب و امضا، جلوگیری از اختصاص دسته‌چک به افراد فاقد صلاحیت و بدسابقه و هم‌چنین اختصاص شناسه منحصربه‌فرد به هر برگ چک، توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، راه‌اندازی گردیده است.

این سامانه، امکان استعلام هر برگ چک با توجه به شناسه استعلام تولیدی توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران را برای پذیرنده چک فراهم آورده که این مقوله امنیت بیشتری را در حوزه مبادلات چک ایجاد می‌نماید.

با استقرار سامانه صیاد، اندازه و فرمت برگ چک برای همه بانک‌ها یکسان شده است و ضمناً، اطلاعات هویتی صاحب چک به همراه شناسه استعلام در قالب یک بارکد دوبعدی روی چک درج گردیده که این موضوع، امکان سوءاستفاده‌های احتمالی را کاهش می‌دهد.

عملکرد سامانه صیاد (صدور یکپارچه الکترونیکی چک)، به این صورت است که با مراجعه مشتری به شعبه، ثبت اولیه درخواست صدور دسته‌چک توسط کاربر شعبه انجام می‌پذیرد و درصورتی‌که تأیید توسط رئیس شعبه، درخواست موردنظر به‌منظور استعلام، به سامانه صیاد بانک مرکزی ارسال می‌گردد.

چنانچه، درخواست دهنده ازنظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، واجد شرایط دریافت دسته‌چک باشد، درخواست مذکور از سامانه صیاد به گروه صدور دسته‌چک به‌منظور شخصی‌سازی و چاپ چک ارسال خواهد شد.

برای اطلاع بیشتر، می‌توانید؛ به شعب بانک آینده مراجعه و یا با مرکز ارتباط آینده با شماره تلفن: ۲۷۶۶۳۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */