راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

انگلستان به دنبال فین‌تک‌های اسلامی

0

تلاش انگلستان برای تثبیت جایگاه خود به‌عنوان هاب (مرکز) فین‌تک جهانی به دنیای مالی اسلامی نیز گسترش‌یافته چرا که یک استارت‌آپ فین‌تک اسلامی توانسته تأیید قانون‌گذاران را بگیرد.

این شرکت مستقر در لندن به نام Yielders، پلتفرمی طراحی کرده که فرصت‌های سرمایه‌گذاری از پیش بودجه گذاری شده با درآمد از پیش تعیین‌شده برای سرمایه‌گذاران خرد را فراهم می‌کند تا بتوانند بازده سریع داشته باشند.

این پلتفرم به مردم اجازه سرمایه‌گذاری حتی به میزان ۱۰۰ پوند برای خرید سهام یک دارایی را می‌دهد. دارایی‌ها سرمایه‌گذاری‌های از پیش بودجه دار هستند و این موضوع به خریداران سهام اجازه سرمایه‌گذاری در چیزی را می‌دهد که در حال حاضر نیز در حال تولید درآمد است.

رگولاتور مالی انگلستان اعلام کرده که این استارت‌آپی که به تازگی مجوز گرفته است از ۳۱ مارس اجازه دارد تا محصولات و خدماتی تحت نظارت و مطابق با قانون ارائه کند.

در ماه فوریه این شرکت اولین شرکت در انگلستان شد که توانست گواهی‌نامه منطبق بودن با شریعت را از شورای مالی اسلامی انگلستان بگیرد. پیش از دریافت این گواهینامه، بررسی‌های روی این شرکت درزمینهٔ سیاست سرمایه‌گذاری آن، پردازش‌های ماهیانه، مدیریت پول مشتری و شفافیت اطلاعات انجام گرفت. این شرکت به هیچ فعالیتی که مرتبط با قمار باشد ورود نمی‌کند و همچنین از پول سرمایه‌گذاران وام یا قرض نمی‌دهد.

مدیر و مؤسس Yields آقای Irfan Khan به رویترز می‌گوید که به مدت دو سال در حال مذاکره با مقامات نظارتی و رگولاتوری انگلستان بودیم و طی این مذاکرات مشخص شد که دولت انگلستان سعی در تبدیل انگلستان به هاب فین‌تک اسلامی دارد.

او می‌گوید: «دولت انگلستان بر این باور است که خارج از خاورمیانه، انگلستان پایتخت فین‌تک برای امور مالی اسلامی است.»

محصولات فین‌تکی مطابق با شریعت در مالزی نیز که کشوری با اکثریت جمعیت مسلمان است با استقبال روبرو شده است. در ماه مارس دولت مالزی درهای خود را برای استارت‌آپ‌های فین‌تک و شرکت‌ها جهت آزمایش و اجرای محصولات مطابق با شریعت برای بازار مالی اسلامی جهانی با استفاده از مالزی به‌عنوان یک بستر امتحانی گشود.

منبع: کوین ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.