فین‌تک (FinTech)

صالحی: در حال حاضر استارت‌آپ‌های پول‌ساز بسیاری داریم

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

 

علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در مراسم افتتاحیه رویداد فین‌تک فست که با همکاری بانک پاسارگاد و شرکت فناپ در دانشگاه خاتم برگزار شد بیان داشت: «به خاطر این فرصت و دیدار با شما جوانان با پشتکار، خداوند را بسیار شاکر هستم. امید مهم‌ترین مسئله است، همان‌طور که خداوند فرموده است اگر انسانی موفق باشد، باید سعی و کوشش داشته باشد و دیدن پشتکار شما در جهت آبادانی کشور بسیار زیبا است.»

به گزارش روابط عمومی شرکت فناپ، او افزود: «ما انقلاب کردیم، انقلاب یک فلسفه جدید است که باعث شد بسیاری از کشورها به چالش کشیده شوند و نام کشور ما سر زبان‌ها باشد و با برخی از کشورها در تقابل باشیم. در حال حاضر دلار تبدیل به یک کالا شده است درحالی‌که این کاغذ تنها یک پول است و باعث شده تمام دنیا به دنبال این پول باشند.»

صالحی در ادامه گفت: «ما در کشورمان کارخانه داریم اما صنعت نداریم، در حال حاضر چشمه‌هایی از علم ایجاد شده است درحالی‌که در کشورهای به قولی در حال پیشرفت، همچون مالزی و تایلند این‌گونه نیست و باید از این جهت بسیار خرسند باشیم.»

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: «در گفتگویی که با اردوغان داشتیم و ترکیه از ما صنعت موشک و تکنولوژی پزشکی را طلب کرده است که با توجه به صحبت‌های اخیر، صنعت پزشکی این کشور از طریق کشور دیگری در حال تأمین است.»

او افزود: «در حال حاضر استارت‌آپ‌های پول‌ساز بسیاری داریم و امید داریم که روزی با جهش از این سکوی پرتاب بتوانیم از کشورهای در حال پیشرفت دیگر سبقت بگیریم.»

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمایت‌های دولت از استارت‌آپ‌ها بیان داشت: «مقام معظم رهبری امسال را به‌عنوان سال اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری کردند و روی این بحث تأکید دارند که اگر ملتی بخواهد روی پای خود بایستد باید از قدرت داخلی خود استفاده کند تا از تلاطمات خارجی صدمه‌ای نبیند و زیرساخت‌های دستیابی به این مسئله رشد مسائل علمی و دانش است.»

او تأکید کرد که در حال حاضر هیچ تولیدی بدون داشتن زیرساخت‌های علمی محقق نمی‌شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی بیان داشت: «باید جوان‌ها را تشویق کنیم تا به‌صورت گروهی کار کنند چراکه برکت در کار گروهی است مثل امروز که بحث استار تاپ‌ها آغاز شده است. باید از استارتاپ ها به دلیل فکرهای نو و ابتکارات بهره جوییم.»

صالحی در پایان تأکید کرد: «با جوانان فعال در این حوزه صحبت کرده‌ایم که با قدرت به سمت جلو گام بردارند و از مشکلات هراسی نداشته باشند چراکه انسان در مشکلات ساخته می‌شوند. برای جوانان آرزوی موفقیت دارم. کشور در سکوی جهش قرار گرفته است و با تلاش همبستگی و هم‌زبانی می‌توانیم این راه را بپیماییم.»

رویداد فین‌تک فست از روز ۱۸ اسفندماه در دانشگاه خاتم شروع شده است و تا ۲۰ اسفند ادامه دارد و طی این رویداد به سه ایده برتر جوایزی اهدا خواهد شد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */