راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دیگر رمزتان را داد نزنید!

مینا والی؛ هفته‌نامه شنبه / در دومین هفته از معرفی استارت‌آپ‌های فین‌تکی و بیان تجربه‌ای که در استفاده از آن‌ها داشته‌ایم به سراغ اپلیکیشن «وین‌وین» رفتیم. وین‌وین یک اپلیکیشن پرداخت با موبایل و وفاداری مشتریان است که یک پل ارتباطی بین خریدار و فروشنده ایجاد می‌کند. در حقیقت وین وین پرداخت را با خدمات ارزش‌افزوده همراه کرده است و به فروشگاه‌ها کمک می‌کند مشتریان را وفادار کنند.

خریداران هم با استفاده از وین‌وین می‌توانند فروشگاه‌های اطراف خود را پیدا کنند، از پیشنهادهای ویژه آن‌ها آگاه شوند، تصاویر و جزییات هر فروشگاه را در صفحه اختصاصی آن فروشگاه ببینند و با آگاهی برای خرید تصمیم بگیرند.

هر فروشگاه در وین‌وین صاحب یک باشگاه مشتریان اختصاصی می‌شود و می‌تواند از طریق آن طرح‌های تشویقی و وفاداری مشتریان دلخواه خود را تعریف کند، به مشتریان خود پیام بدهد و با آن‌ها در ارتباط باشد. درواقع فروشگاه با استفاده از وین وین مشتریان خود را وفادار می‌کند.

پرداخت موبایلی در وین‌وین با استفاده از تکنولوژی QR-Code‌ انجام می‌شود اما توجه داشته باشید نیازی به نصب برنامه دیگری برای خواندن این کد نیست. کافیست پس از لمس دکمه پرداخت در وین وین،‌ بارکد ارائه شده از سوی فروشنده را اسکن کنید تا اطلاعات فروشگاه شناسایی شود. سپس با وارد کردن مبلغ خرید، کارت مورد نظرتان را از لیست کارت‌های ثبت شده انتخاب کرده و با وارد کردن رمز دوم از طریق تلفن همراه خود می‌توانید پرداخت را انجام دهید. دقت کنید در این روش نیازی به دادن کارت به فروشنده یا گفتن رمزتان نیستید و تمامی اقدامات توسط خود شما انجام می‌شود که از این نظر امنیت بالاتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

وین‌وین بابت خدمات ارزش‌افزوده‌ای که به فروشگاه‌ها می‌دهد درصدی از هر پرداخت را به‌صورت کارمزد از آن‌ها دریافت می‌کند. در حقیقت درآمد وین‌وین و فروشگاه به هم وابسته است و فقط در صورت خرید مشتری با استفاده از وین‌وین، درصدی از مبلغ بابت کارمزد کسر می‌شود و مابقی به فروشگاه پرداخت می‌شود.

پرداخت امن و ساده بدون نیاز به اعلام رمز عبور به فروشنده و همچنین دریافت جایزه بعد از هر خرید از مزایای وین وین به شمار می‌رود و البته نباید سهولت کار با برنامه و طراحی خوب آن را نیز فراموش کرد و هم روی اندروید و هم روی iOS در دسترس است.

با توجه به اینکه وین وین در ابتدای راه قرار دارد ضعف‌هایی هم در آن مشاهده می‌شود، مثلاً برای پرداخت حتماً باید به اینترنت متصل باشید و کار با آن برای کسانی که کمتر با تکنولوژی سروکار دارند کمی سخت به نظر می‌رسد و دیگری اینکه شبکه فروشگاه‌های حاضر در وین‌وین هنوز جای رشد دارد که با رشد بیشتر این فروشگاه‌ها، مشتریان بیشتر از این شبکه نفع خواهند برد. همچنین هنوز برای ویندوزفون‌بازها در دسترس نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.