راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تجهیز همه شعب موسسه نور به سامانه بانک ایران شرکت خدمات انفورماتیک

سیستم یکپارچه متمرکز بانکی مشتمل بر کلیه سامانه‌های مرکزی، تحویلداری، کارت، تسهیلات، سیستم‌های بین بانکی، مدیریت مالی، سامانه‌های اطلاع‌رسانی و مانیتورینگ، موبایل بانک، اینترنت بانک و تلفن‌بانک به‌صورت کامل برای موسسه اعتباری نور پیاده‌سازی شد و تبدیل حساب‌های سنتی این موسسه به حساب‌های متمرکز سامانه جدید نیز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک، فرهاد فائز معاون بازاریابی و فروش این شرکت، با اعلام این خبر گفت: «موسسه نور حاصل ادغام سه موسسه مالی کوچک‌تر شامل، کارسازان آینده، ریحانه گستر مشیز و پیشگامان کویر یزد است که هر یک دارای سیستم متمرکز خاص خود بوده‌اند و شرکت خدمات انفورماتیک متولی ادغام سامانه‌های بانکی این سه موسسه در یک سیستم متمرکز واحد و همچنین انتقال حساب‌های موجود به سیستم متمرکز جدید بنام «بانک ایران» شده است».

در همین راستا، شرکت خدمات انفورماتیک سامانه‌های موردنظر موسسه و محصولات اختصاصی آن را پیاده‌سازی و اولین شعبه پایلوت با استفاده از این سامانه در اسفندماه سال ۹۴ به بهره‌برداری رسید.

با اقدامات به‌عمل‌آمده توسط طرفین و تلفیق اطلاعات مالی موسسه اعتباری نور با سامانه متمرکز بانک ایران، اولین شعبه موسسه نور به‌صورت عملیاتی در تاریخ ۱۲ مهرماه سال جاری شروع به کار کرد.

راه‌اندازی سامانه ساتنا و پایا به ترتیب در آبان و آذرماه گذشته و اتصال به سامانه شتاب در آذرماه، نقطه عطفی در فعالیت‌های بانکی این موسسه به شمار می‌رود که با تلاش شرکت خدمات انفورماتیک و همراهی‌های موسسه نور به انجام رسیده است.

فائز گفت: «تبدیل حساب‌های سه موسسه موصوف به حساب‌های متمرکز بانک ایران نیز از ۲۴ آذرماه آغاز شد و با سرعت و جدیت ادامه دارد. انتظار می‌رود این مرحله از اقدامات نیز تا پایان سال به اتمام برسد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.