راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

استارت‌آپ‌ها با حمایت سازمان نصر کشور به الکامپ بیست‌و‌دوم می‌آیند

کسب‌وکارهای نوپا (استارت‌آپ‌ها) امسال نیز در قالب یک سالن مستقل به نمایشگاه الکامپ بیست‌و‌دوم می‌آیند و برترین آن‌ها به نمایشگاه سبیت آلمان اعزام خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، باقر بحری سخنگوی کمیته اجرایی بیست و دومین نمایشگاه الکامپ با اعلام این خبر و با تأکید بر اینکه امسال برنامه‌های مدونی برای استارت‌آپ‌ها داریم، گفت: «طبق توافقات انجام‌شده با نمایشگاه سبیت آلمان، برترین استارت‌آپ‌هایی که در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم حضور یابند، با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور امکان حضور در نمایشگاه سبیت 2016 فرستاده خواهند شد.»

این عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در ادامه به تشریح برنامه‌های سازمان برای تقویت حضور کسب‌وکارهای نوپا در الکامپ بیست و دوم، پرداخت و افزود: «سالنی مشترک برای حضور سرمایه‌گذاران خطرپذیر (VC) ها و شتاب‌دهنده‌ها در کنار استارت‌آپ‌ها در نظر گرفته‌شده است تا فضای تعامل و گفتگو میان ایده پردازان و سرمایه‌گذاران مهیا شود و روند تجاری‌سازی ایده‌ها در مسیر درست قرار گیرد.»

بحری زمینه‌سازی برای رشد و توسعه فناوری‌های نوین را ضروری دانست و گفت: «با روش‌های گوناگون درصدد حمایت از استارت‌آپ‌ها هستیم. در سال جاری نیز فرصت بیشتری برای برنامه‌ریزی روش‌های حمایتی در اختیارداریم. ارائه تخفیف‌های ویژه، برگزاری جشنواره، ایجاد امکانات و تسهیلات مختلف ازجمله آن‌هاست.»

این عضو شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، با تأکید بر لزوم درآمدزایی استارت‌آپ‌ها، افزود: «پاشنه آشیل یک استارت‌آپ درآمدزایی است اگر به درآمد نرسند احتمال نابودی دور از انتظار نیست. نباید در میسر عملیاتی سازی طرح و ایده خود از مقوله تجاری‌سازی و کسب درآمد غافل شوند. ضمن اینکه همیشه هم نمی‌توانند به امید حمایت باشند.»

.

دولت الکترونیک با خدمات جدید به الکامپ می‌آید

سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ، حضور پررنگ دولت الکترونیک را در نمایشگاه این دوره وعده داد و افزود: «پیرو جلسات برگزارشده انتظار می‌رود، برخلاف دوره‌های گذشته که سالن‌های مملو از غرفه‌های دولتی داشتیم؛ امسال سرویس‌ها و خدمات دولت الکترونیکی جهت استفاده بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شود.»

بحری با یادآوری اینکه حضور دولت الکترونیک نشانه همبستگی دولت و فعالان بخش خصوصی است، گفت: «امسال سالن بزرگ‌تری در اختیار بخش دولت قرار خواهد گرفت تا باقدرت بیشتری حضور یابند و ظرفیت‌های دولت الکترونیک را به بازدیدکنندگان عرضه کنند.»

.

بازی‌های رایانه‌ای با هویت مستقل می‌آیند

بازی‌های رایانه‌ای قصد دارند با یک شخصیت مستقل در نمایشگاه الکامپ شرکت کنند. بحری بابیان این مطلب افزود: «طبق توافق صورت گرفته با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، بخشی برای حضور سازندگان بازی‌های رایانه‌ای بومی در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم خواهیم داشت. از سوی دیگر استارت‌آپ‌های حوزه گیم می‌توانند در بخش استارت‌آپ‌ها مشارکت کنند اما شرکت‌های بزرگ بازی‌ساز که تعدادشان طی این سال‌ها بیشتر هم شده است، به‌صورت تجمیع شده و در بخشی مستقل با عنوان بازی‌های رایانه‌ای حضور خواهند داشت.»

او افزود: «ما سعی می‌کنیم که بخشی از نمایشگاه را به محلی برای جوان‌ها تبدیل کنیم احتمالاً دو بخش بازی‌های رایانه‌ای و استارت‌آپ‌ها نزدیک یکدیگر برپا خواهند شد».

.

بیش از پنجاه‌هزار متر درخواست غرفه ثبت‌شده است

بحری به ارائه نتایج آخرین مرحله پیش ثبت‌نام الکامپ 2016 پرداخت و گفت: «بیش از 700 شرکت فضایی بالغ‌بر 55 هزار مترمربع درخواست کرده‌اند که در این گزارش بخش دولت الکترونیک و استارت‌آپ‌ها هنوز لحاظ نشده است.»

سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ، به موفقیت سازمان در برگزاری نمایشگاه الکامپ سال گذشته به‌عنوان یکی از دلایل استقبال بی‌سابقه شرکت‌کنندگان از الکامپ این دوره اشاره کرد و گفت: «بازار در حال تحول است و به سمت‌وسوی رونق می‌رود و مردم نیز به رونق اقتصادی امیدوار هستند. در سازمان نیز تلاش می‌کنیم وظیفه خودمان در برگزاری نمایشگاهی شایسته را به‌خوبی ایفا کنیم و بدون تردید یک نمایشگاه باکیفیت، مورد استقبال صنف قرار می‌گیرد.»

.

استقبال گسترده صنف از الکامپ

بحری با اشاره به اینکه اپراتورها از الکامپ بیست و دوم استقبال کردند، گفت: «شرکت‌های دارای پروانه FCP و اپراتورها، حضور پررنگی در نمایشگاه الکامپ امسال خواهند داشت. بااین‌وجود می‌توان تقسیم‌بندی حضور شرکت‌ها در نمایشگاه الکامپ بیست و دوم را این‌گونه اعلام کرد که بیشترین حجم غرفه‌های کوچک را بدنه صنف درخواست کرده است.»

او همین‌طور به بازیگران سنتی صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره کرد و یادآور شد: «در حال حاضر تقسیم‌بندی سخت‌افزار و نرم‌افزار واقعاً دشوار است. این در حالی است که شرکت‌های فعال در حوزه شبکه با تمام قدرت حضور دارند. فعالان بخش امنیت نیز پرتعداد ظاهر شدند. دیتاسنترها نیز قابل‌توجه هستند. به‌طورکلی شرکت‌های IT حجم بیشتری را اشغال کردند.»

بحری در ادامه افزود: «شرکت‌های فعال در بخش بانکداری الکترونیکی و پرداخت الکترونیک نیز در این دوره از نمایشگاه مشارکت خوبی را به ثبت رساندند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.