شرکت‌ها پی‌تک (PayTech)

دریافت کارمزد تراکنش‌های خرید از اول دی / اصلاح قوانین حوزه پرداخت الکترونیکی کلید خورد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بانک مرکزی دستورالعمل دریافت کارمزد تراکنش‌های خرید را به بانک‌ها ابلاغ کرد. بنا بر دستورالعملی که بانک مرکزی دهم آذرماه به بانک‌ها ابلاغ کرده است از اول دی‌ماه کارمزد تراکنش‌های خرید از بانک‌های پذیرنده دریافت خواهد شد.

بنابراین دستورالعمل از این پس بانکی که حساب دستگاه کارت‌خوان به آن متصل است باید در ازای هر تراکنش خرید بین ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ ریال کارمزد پرداخت کند.

.

دستورالعمل دریافت کارمزد تراکنش‌های خرید

در دستورالعمل بانک مرکزی آمده است «با عنایت به بند ۳ از چهاردهمین صورت‌جلسه مورخ ۱۳۹۴.۶.۱۱ هیئت عامل بانک و بند ج از یک‌صد و سی و سومین صورت‌جلسه کمیته پولی و بانکی در خصوص نحوه تأمین کارمزد یک‌درصدی تراکنش‌های خرید و تخصیص به شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و با توجه به انتفاع بانک پذیرنده از رسوب وجوه حساب پذیرندگان مقرر گردید از تاریخ ۹۴.۱۰.۱ مبلغ کارمزد مزبور (حداقل ۵۰۰ ریال و حداکثر ۲۵۰۰ ریال) از بانک‌های پذیرنده دریافت گردد».

karmozd-doc-index-way2pay-94-09-29

گفتنی است بنابراین دستورالعمل پذیرندگان یا همان فروشگاه‌های دارای دستگاه کارت‌خوان و خریداران یا همان دارنده کارت نباید کارمزدی پرداخت کنند.

منبع: خبرآنلاین

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */