راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

در ستاره سرمایه چه می‌گذرد؟ / معرفی خدمات ستاره سرمایه

بانک سرمایه مدتی است اقدام به راه‌اندازی باجه تمام الکترونیکی خود به نام ستاره سرمایه (سامانه تمام‌وقت الکترونیکی راه دور هوشمند) کرده است. اما در ستاره سرمایه چه می‌گذرد؟ در ادامه مختصرا به معرفی خدمات ستاره سرمایه می‌پردازیم.

VTM-Sarmay-Index-way2pay-94-04-31b

ستاره سرمایه

به ادعای مدیران این بانک، هدف از راه‌اندازی ستاره سرمایه ارتقا سطح کیفی خدمت‌رسانی به عموم مردم در تمام ساعات شبانه‌روز است. در باجه ستاره سرمایه خدمات مختلفی ارائه می‌شود به‌طوری‌که با مراجعه به این مراکز بخش زیادی از خواسته‌ها و نیازهای بانکی یک فرد اعم از افتتاح حساب، واریز و برداشت پول، صدور کارت نقدی و هدیه و … دیده شده است تا مشتری بتواند بدون مراجعه به شعب بانک، نیازهای بانکی خود را برطرف کند.

.

معرفی مجموعه خدمات ستاره سرمایه

۱. باجه تمام الکترونیکی (VTM)

۲. خوددریافت

۳. خودپرداز

۴. کیوسک بانکی

.

باجه تمام الکترونیکی – VTM

باجه تمام الکترونیک سرمایه، دستگاهی تمام الکترونیک است که به‌صورت ۲۴ ساعته قابلیت ارائه خدمات متنوع بانکی را دارا است. با کمک این دستگاه مشتریان می‌توانند در تمام ساعات روز و هفته و حتی ایام تعطیل بدون مراجعه به شعبه و از طریق این دستگاه به‌صورت ۲۴ ساعته به‌صورت ویدئو کنفرانس از مرکز صدای سرمایه مشاوره‌های مختلف را گرفته و استفاده نمایند. در این سیستم مشتری می‌تواند همزمان با کمک کارشناس مرکز صدای سرمایه مراحل افتتاح حساب اعم از ارائه مدارک شناسایی و اسکن آن‌ها توسط دستگاه و درج مشخصات هویتی به‌صورت کامل با استفاده از صفحه کیبورد دستگاه و نمونه امضا را انجام داده و مبلغ موردنظر را به دستگاه واریز نموده و در انتها نیز کارت نقدی توسط دستگاه صادر و تحویل مشتری داده می‌شود. از دیگر قابلیت‌های دستگاه فوق می‌توان به قابلیت خوددریافت و خودپرداز آن نیز اشاره کرد که مشتریان می‌توانند از این سرویس‌ها نیز استفاده کنند.

.

خوددریافت / خودپرداز – CRM

یکی دیگر از خدمات باجه ستاره سرمایه دستگاه خوددریافت / خودپرداز (CRM) است. این دستگاه تمامی قابلیت‌های یک دستگاه خودپرداز را دارا است و افزون بر آن‌ها توانایی دریافت وجه نقد طبق قوانین بانک مرکزی را نیز دارد. در زمان دریافت مشتری می‌تواند با انتخاب حساب مقصد و قرار دادن مبلغ موردنظر در محل مخصوص به‌صورت آنی مبلغ را به‌حساب واریز نموده و از دستگاه رسید واریز بگیرد. تکنولوژی بالای دستگاه این قابلیت را دارد تا از ورود اسکناس‌های تقلبی و فرسوده به دستگاه جلوگیری نماید. از دیگر قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به این نکته اشاره کرد که وجه دریافتی از کلیه مشتریان را پس از واریز به‌حساب آن‌ها، به‌صورت کاملاً اتوماتیک به کاست‌های دستگاه منتقل نموده و درصورتی‌که شعبه عامل به جهت پول گذاری دستگاه مراجعه ننماید این قابلیت را دارد که از پول‌های دریافتی در زمان پرداخت وجه به مشتری استفاده و پرداخت نماید.

.

خودپرداز – ATM

خدمت دیگری از بانک سرمایه در باجه ستاره سرمایه، دستگاه خودپرداز است. پرداخت وجه به کلیه کارت‌های تحت پوشش شبکه شتاب، انتقال وجه، تغییر رمز کارت، اعلام مانده‌حساب، انتقال وجه داخلی، پرداخت کلیه قبوض، خرید شار، کمک‌های مردمی و … از سرویس‌های قابل‌ارائه در دستگاه خودپرداز سرمایه هستند.

.

کیوسک بانکی – Kiosk Bank

از دیگر خدمات بانک سرمایه که در باجه ستاره سرمایه ارائه شده است دستگاه کیوسک بانکی است. به کمک این دستگاه مشتریان می‌توانند خدمات متنوع بانکی اعم از مشاهده مانده‌حساب، انتقال وجه، خرید شارژ تلفن همراه، گرفتن گردش حساب بر روی کاغذ A4، پرداخت قبوض و … را با کمک این دستگاه انجام دهند. ضمناً قابلیت دسترسی به وب‌سایت بانک سرمایه نیز بر روی دستگاه فوق وجود دارد. از قابلیت جدیدی که بر روی دستگاه کیوسک فعال شده است می‌توان به سیستم صدور کارت هدیه اشاره کرد که مشتری می‌تواند با وارد شدن به منوی کارت هدیه ضمن انتخاب طرح کارت هدیه و متن موردنظر و همچنین تعیین مبلغ درخواستی، کارت هدیه خود را به همراه رمز از دستگاه تحویل بگیرد. همچنین امکان شارژ کارت مترو و اتوبوس‌رانی نیز بر روی دستگاه‌های کیوسک فعال است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.