راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آمار سه ماهه پایانی تراکنش‌های شبکه بانکی منتشر شد

پایانه های فروش بانک های ملت، پارسیان و صادرات بیشترین تعداد تراکنش را در خردادماه امسال ثبت کردند.

به گزارش عصر ارتباط، بنابر آمار بانک مرکزی،‌ در پایان خردادماه سال جاری بالغ بر ۲۱۱ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۶۶۲ تراکنش در خودپردازهای کل شبکه بانکی کشور به ثبت رسیده است که بانک‌های ملی، صادرات و کشاورزی به ترتیب بیشترین تعداد تراکنش را به ثبت رسانده‌اند. بدین‌ترتیب، بانک ملی با ثبت ۸۱ میلیون و ۲۰۹ هزار و ۴۵۸ تراکنش به عنوان بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین بانک کشور در مقام اول ایستاد، بانک صادرات با ۵۵ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۱۰۵ تراکنش در مقام دوم و بانک کشاورزی نیز با ثبت ۲۰ میلیون و ۷۲۸ هزار و ۶۴۵ تراکنش در جایگاه سوم جای گرفت.

همچنین،‌ بانک توسعه صادرات،‌ موسسه اعتباری توسعه و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم با ثبت کمترین تعداد تراکنش در آخرین پله‌ها قرار دارند به طوری که هر کدام‌ها از آنها به ترتیب با ثبت ۵۴ هزار و ۴۲۴ تراکنش، ۱۱۹ هزار و ۳۴۵ تراکنش و ۲۵۸ هزار و ۷۸ تراکنش کمترین‌ها را ثبت کرده‌اند.

اما در قسمت تراکنش‌های پایانه‌های فروش بانک‌های ملت، پارسیان و صادرات بیشترین حجم تراکنش‌ را داشته‌اند.

بانک ملت با ۱۷ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۱۹۱ تراکنش، پارسیان با ۱۶ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۸۳ تراکنش و بانک صادرات ایران هم با ثبت ۱۵ میلیون و ۸۳۲ هزار و ۱۵۶ تراکنش بالاترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.

همچنین در ماه پایانی بهار معادل ۱۲۸ هزار و ۳۱ میلیارد و ۵۲۲ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۹۸۴ ریال وجه توسط خودپردازهای ۲۰ بانک کشور جابه‌جا شده است که بانک‌های ملی، صادرات و ملت بیشترین مبلغ تراکنش را ثبت کرده‌اند.

بدین‌ترتیب بانک ملی معادل ۶۸ هزار و ۳۰۱ میلیارد و ۸۸۱ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۵۸۶ ریال بیشترین حجم ریالی را در خودپردازهایش جابه‌جا کرد. بانک‌ صادرات که معادل ۱۵ هزار و ۴۵ میلیارد و ۲۲۳ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال در رتبه دوم و بانک ملت با جابه‌جایی هشت هزار و ۱۸۳ میلیارد و ۴۵۵ میلیون و ۴۰ هزار ریال در جایگاه سوم قرار دارند.

اما نکته جالب اینکه در بخش پایانه‌های فروش هم دوباره همین بانک‌ها بیشترین جابه‌جایی وجه را انجام دادند با این تفاوت که جاهایشان تغییر کرد.

POSهای ملت با انتقال ۵۱ هزار و ۴۳۷ میلیارد و ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۷۴۵ ریال در رتبه اول، POSهای ملی نیز با جابه‌جایی ۲۲ هزار و ۸۷۸ میلیارد و ۲۲۹ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۵۲۱ ریال در رتبه دوم و POSهای صادرات با انتقال ۱۸ هزار و ۸۶ میلیارد و ۲۳۲ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۹۵۹ ریال در رتبه سوم قرار دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.