راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

صالح‌آبادی مدیر عامل بانک توسعه صادرات شد

دکتر علی صالح آبادی به همراه دو تن از معاونین وزارت امور اقتصادی و دارایی در جمع مدیران بانک توسعه صادرات ایران حاضر شد و دکتر بهمن وکیلی کلید اتاق ریاست و سکان هدایت مجموعه بانک توسعه صادرات ایران را به وی تحویل داد.

در اولین حضور صالح آبادی به عنوان مدیرعامل جدید این بانک که با همراهی محمد پاریزی معاون امور بانکی، بیمه و نظارت بر اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی وزارت امور اقتصادی و دارایی، دکتر شاپور محمدی، معاون اقتصادی این وزارتخانه صورت گرفت از خدمات دکتر بهمن وکیلی، مدیرعامل سابق بانک توسعه صادرات تقدیر شد.

ابتدای این جلسه دکتر بهمن وکیلی با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای سپرده گذاری یک میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی در بانک توسعه صادرات در لایحه بودجه سال ۹۴ و فراز و نشیب های این بانک در دوران تحریم یادآور شد: با تلاش مدیران و کارکنان این بانک آخرین صورت های مالی این بانک بدون بند حسابرسی به تصویب مجمع این بانک‌ رسید و بانک توسعه صادرات هیچ گونه بدهی به بانک مرکزی ندارد.

.

پاریزی: صالح‌آبادی رابطه بانک‌ها و بازار سرمایه را مستحکم‌تر کرد

پاریزی سخنران بعدی این جلسه هم با تقدیر از خدمات از دکتر وکیلی در طول چهار سال حضور در بانک توسعه صادرات گفت: خانواده نظام بانکی کماکان نیازمند حضور چنین سربازانی است که بر حسب ضرورت و با شجاعت قبول مسئولیت می کنند.

معاون امور بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش تعیین کننده دکتر صالح آبادی در بازار سرمایه اظهار کرد: آقای دکتر صالح‌آبادی مرد بحران است و همیشه رابطه خوبی با نظام بانکی داشته و در دوره ایشان رابطه بازار سرمایه و نظام بانکی مستحکم‌تر شده است.

وی با بیان اینکه بورس قبلا” ساختار تکنولوژیک نداشت ولی در حال حاضر سطح توقع از این بازار بسیار بالا رفته و پهلو به پهلوی بازار پول و بلکه بالاتر است تصریح کرد: دکتر صالح آبادی پدیده ای به نام بورس را در اقتصاد ایران مردمی کرد.

دکتر شاپور محمدی، معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی هم با اشاره به خدمات دکتر وکیلی در زمان تنظیم بسته خروج از رکود دولت تدبیر و امید گفت: بانک توسعه صادرات در حوزه آماری جزو منظم ترین بانک های کشور بود.

وی با یادآوری خدمات رئیس پیشین سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: امیدواریم مدیرعامل جدید بانک توسعه صادرات، پس از یک دهه حضور در بورس بتوانند گام موثری برای گسترش رابطه بازار پول و سرمایه بردارد تا ابزارهای مشترک بین این دو بازار شکل بگیرد.

.

صالح‌آبادی: همراهی و ارتباط نزدیک با کارکنان رمز موفقیت است

مدیر عامل جدید بانک توسعه صادرات، سخنان خود را با تجلیل از تلاش های دکتر وکیلی در حل مشکلات کشور در دوران تحریم و فضایل اخلاقی ایشان آغاز کرد و در ادامه افزود: خوشبختانه بانک توسعه صادرات به اذعان بسیاری از افراد شبکه بانکی کشور همکاران فرهیخته و با سطوح تحصیلاتی بالا دارد که می‌تواند باعث موفقیت‌های بیشتر بانک شود.

صالح آبادی، عامل توفیق خود را در بورس، تعهد، تخصص و خلاقیت نیروی انسانی بیان داشت و ابراز کرد: ساختار نیروی انسانی در بورس و در بانک توسعه صادرات از نظر سطح تخصص و فرهیختگی مشابه است و به اعتقاد من در سازمان‌های دانش بنیان نیروی انسانی بسیار بیشتر از جاهای دیگر سازمان را بالا می برد.

صالح آبادی ادامه داد: نیروهای توانمندی در بورس بودند که با عشق و علاقه موجب شده بودند کار موفق شکل بگیرد. وی افزود: بر اساس اطلاعات بنده دوستان حاضر در بانک توسعه صادرات هم در جمله نیروهای فرهیخته، خوبان و نیکان هستند که امیدواریم کار جمعی را با همراهی و همکاری یکدیگر و با عشق و علاقه ادامه بدهیم و کارهای جدید و نو تعریف کنیم.

منبع: بانک توسعه صادرات ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.