خبر

اولین کارت اعتباری با رمز اثر انگشت سال آینده از راه می‌رسد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

یک شرکت تولیدکننده محصولات بیومتریک موسوم به Zwipe اعلام کرده که سال آینده با همکاری مسترکارت، کارت‌های اعتباری مبتنی بر اثر انگشت را عرضه خواهد کرد.

به نقل از سی تی وی، در این کارت‌ها دیگر از تراشه‌هایی که اطلاعات را می‌خوانند و همین طور شماره‌های PIN خبری نخواهد بود، اما امنیت آن‌ها که بدون نیاز به لمس و تماس و بر مبنای ذخیره اطلاعات اثر انگشت کاربران عمل می‌کنند، به نحو چشمگیری ارتقا می‌یابد.

اولین کارت اعتباری با رمز اثر انگشت سال آینده از راه می‌رسد

این کارت‌ها که مشابه کارت‌های بیومتریک هستند تنها با حرکت دادن در بالای ترمینال سیستم‌های کارت اعتباری عمل می‌کنند ولی ثبت اثر انگشت مالک این کارت برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده ضروری است. میزان خریدی که با استفاده از این کارت‌ها می‌توان انجام داد نیز محدود شده تا خطر سواستفاده از آن‌ها به حداقل برسد. این کارت‌ها تنها زمانی عمل می‌کنند که انگشت شست کاربر روی اسکنر بیومتریک ترمینال خاص آن فشار داده شود و لذا ایمنی آن‌ها در مقایسه با کارت‌هایی که تنها از رمزهای چهاررقمی استفاده می‌کنند بسیار بیشتر است.

استفاده از این کارت‌ها به طور آزمایشی در نروژ آغاز شده، اما هنوز تا ایجاد گسترده زیرساخت‌های مورد نیاز برای استفاده از آن‌ها راه درازی در پیش است.

منبع: فارس

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */