راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اولین کارت اعتباری با رمز اثر انگشت سال آینده از راه می‌رسد

یک شرکت تولیدکننده محصولات بیومتریک موسوم به Zwipe اعلام کرده که سال آینده با همکاری مسترکارت، کارت‌های اعتباری مبتنی بر اثر انگشت را عرضه خواهد کرد.

به نقل از سی تی وی، در این کارت‌ها دیگر از تراشه‌هایی که اطلاعات را می‌خوانند و همین طور شماره‌های PIN خبری نخواهد بود، اما امنیت آن‌ها که بدون نیاز به لمس و تماس و بر مبنای ذخیره اطلاعات اثر انگشت کاربران عمل می‌کنند، به نحو چشمگیری ارتقا می‌یابد.

اولین کارت اعتباری با رمز اثر انگشت سال آینده از راه می‌رسد

این کارت‌ها که مشابه کارت‌های بیومتریک هستند تنها با حرکت دادن در بالای ترمینال سیستم‌های کارت اعتباری عمل می‌کنند ولی ثبت اثر انگشت مالک این کارت برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده ضروری است. میزان خریدی که با استفاده از این کارت‌ها می‌توان انجام داد نیز محدود شده تا خطر سواستفاده از آن‌ها به حداقل برسد. این کارت‌ها تنها زمانی عمل می‌کنند که انگشت شست کاربر روی اسکنر بیومتریک ترمینال خاص آن فشار داده شود و لذا ایمنی آن‌ها در مقایسه با کارت‌هایی که تنها از رمزهای چهاررقمی استفاده می‌کنند بسیار بیشتر است.

استفاده از این کارت‌ها به طور آزمایشی در نروژ آغاز شده، اما هنوز تا ایجاد گسترده زیرساخت‌های مورد نیاز برای استفاده از آن‌ها راه درازی در پیش است.

منبع: فارس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.