راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مجلس ابلاغ کرد / شهرداری‌ و وزارت راه مکلف به صدور مجوز حفاری و نصب تجهیزات پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها شدند

در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور ابلاغی از مجلس شورای اسلامی، شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی مکلف شدند تا حداکثر ۱۵ روز پس از دریافت تقاضای اپراتور معرفی‌شده از سوی وزارت ارتباطات در پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها، مجوز حفاری و نصب تجهیزات را بر اساس ضوابط و تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات صادر کنند.

به گزارش مرکز روابط‌ عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مجلس شورای اسلامی قانون بودجه سال ۱۴۰۳ را به دولت ابلاغ کرد.

مطابق این قانون، شهرداری‌های سراسر کشور و وزارت راه و شهرسازی مکلف شدند برای تسریع و تسهیل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شبکه فیبر نوری، حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز پس از دریافت تقاضای اپراتور معرفی‌شده از سوی وزارت ارتباطات و با رعایت شرایط و ضوابط و تعرفه‌های مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مجوز حفاری و نصب تجهیزات در معابر شهری و خارج از شهر را صادر کنند.

همچنین مطابق ابلاغ خانه ملت، پس از تأسیس صندوق توسعه فیبر نوری، مانده‌حساب توسعه شبکه فیبر نوری در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور باید به‌ حساب این صندوق انتقال پیدا کند. ضمن اینکه مبالغ کمک پرداختی به اپراتورهای ارتباطی از محل منابع این صندوق معاف از مالیات محسوب می‌شود.

بنابراین گزارش، در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ میزان پوشش در پروژه فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها از هفت میلیون گذشت و پیش‌بینی می‌شود با این اقدام راهگشای مجلس شورای اسلامی، این میزان در پایان سال آینده دوبرابر میزان کنونی شود و تعداد خانوارهای متصل هم به‌سرعت افزایش یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.