راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان بررسی عملکرد مالی کاربران در «1402 با بلو» فراهم شد / کمک به برنامه‌ریزی مالی بهتر و آگاهی بیشتر از فرصت‌های مالی‌

کاربران بلوبانک سامان با مراجعه به اپلیکیشن بلو می‌توانند عملکرد مالی‌شان را در سالی که گذشت بررسی کنند. بلو همزمان با روزهای پایانی سال ۱۴۰۲، بخش ویژه‌ای به نام «1402 با بلو» طراحی کرده تا هر کاربری با مراجعه به این بخش بتواند عملکرد مالی خود را در سال گذشته تماشا کند. در این بخش ویژه افراد به یک سفر خاطره‌انگیز دعوت می‌شوند تا ضمن دیدن عملکرد مالی‌شان، اتفاقات و ماجراهای سپری‌شده سال ۱۴۰۲ را مرور و زنده کنند.

مینا قره‌‌نازی، مدیرمحصول بخش PFM (مدیریت مالی شخصی) بلو در مورد اهداف این نئوبانک از ارائه این داده‌ها گفت: «ما تاکنون اطلاعاتی مثل تراکنش‌ها، هزینه‌ها، درآمدها و… را به شکل ماهانه به کاربران خود ارائه می‌‌دادیم. امسال اما برای نخستین‌بار تصمیم گرفتیم به منظور دسترسی و آگاهی کاربران از وضعیت و عملکرد مالی خود، آمارهای اختصاصی سال 1402 را به شکلی متفاوت از روش‌های سنتی، در اختیار کاربران بگذاریم. داشتن این اطلاعات و آمارها علاوه بر جنبه‌ اطلاع‌رسانی و مرور خاطرات، به کاربران کمک می‌کند در سال جدید برنامه‌ریزی مالی بهتری برای خود داشته باشند و با آگاهی بیشتری از فرصت‌های مالی‌شان بهره ببرند.»

کاربران برای مشاهده آمارها و داده‌های بخش «1402 با بلو» باید نسخه 3.0 اپلیکیشن بلو را در گوشی‌‌شان داشته باشند. بعد از به‌روزرسانی اپلیکیشن، تنها کافی است به منوی «فروشگاه» در اپلیکیشن بلو بروند تا بنر ویژه «1402 با بلو» را مشاهده کنند.


چه آمارهایی را می‌توان مشاهده کرد؟


زمانی که وارد بخش «1402 با بلو» می‌شوید، در قالب چندین استوری‌، آمارهای ویژه و مختص شما برایتان به نمایش درمی‌آید. همه داده‌ها و اطلاعاتی که در این بخش مشاهده می‌کنید، طبق عملکرد ثبت‌شده شما از روز اول فروردین 1402 تجزیه و تحلیل شده و شامل این موارد می‌شود:

  • تعداد روزهای عضویت شما در بلو و اینکه شما نفر چندم از خانواده میلیونی بلو هستید.
  • تعداد دعوت‌هایی که با کد اختصاصی‌تان به بلو داشته‌اید و کل شبکه‌ کاربرانی که از دعوتی‌های خود ساخته‌اید.
  • توصیف فصل‌های چهارگانه سال براساس هزینه‌هایی که کرده‌اید. به گفته مدیرمحصول بخش مدیریت مالی شخصی بلو، در این بخش با توجه به نوع هزینه‌هایی که هر کاربر داشته و دسته‌بندی‌های مختلف آن مثل پس‌انداز و سرمایه، مد و پوشاک، خریدهای روزانه، خانه و کاشانه، اقساط تسهیلات و… فصل‌های سال با یک جمله یا روایت طنزآمیز توصیف شده است.
  • تعداد خریدهایی که در طول سال با بلوکارت خود کرده‌اید.
  • پرپول‌ترین شب و روز سال. در این بخش آن روزی از سال که بیشترین موجودی را در حساب‌تان داشته‌اید، به همراه کالای فرضی که می‌توانستید با آن پول بخرید، برای شما به نمایش درمی‌آید.
  • بی‌پول‌ترین ماه سال. دوست دارید بدانید کی کفگیر به ته دیگ خورده است؟
  • میزان زمان صرفه‌جویی‌شده بابت داشتن اپلیکیشن بلو. در این بخش تمامی فعالیت‌ها و تراکنش‌هایی که شما در سال 1402 داشته‌اید مثل باز کردن حساب یا تعداد انتقال‌های پول یا خرید شارژ و… مورد تحلیل قرار گرفته و براساس آن زمان صرفه‌جویی‌شده بابت استفاده از خدمات بلو محاسبه شده است.
  • مجموعاً بیشترین پول را برای چه کسی بلو به بلو کرده‌اید.

مینا قره‌نازی، مدیرمحصول بخش PFM بلو در مورد ارائه این ویژگی جدید گفت: «پلتفرم‌های مشهور و بزرگ جهان، معمولاً در پایان سال آمارهای ویژه‌ای به کاربران خود ارائه می‌‌دهند. این گزارش‌ها برای هر کاربری جذاب است؛ چراکه می‌تواند از عملکرد یک‌ساله خود در پلتفرم‌ محبوبش مطلع شود. ما در بلو با الهام‌گرفتن از این پلتفرم‌ها، سعی کرده‌ایم داده‌های جذاب کاربران را به‌ صورت داستانی و جذاب در اختیار خودشان بگذاریم و قابلیت اشتراک‌گذاری آنها را با دوستان‌شان فراهم کردیم تا خاطرات بلو را ماندگار کنیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.