راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات شریف با حمایت داتین برگزار می‌کند / چهارمین مسابقات برنامه‌نویسی آنلاین شریف کدجم

گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات شریف با برگزاری مسابقات برنامه‌نویسی در روزهای ۲۴ و ۲۵ اسفند تلاش می‌کند بستری مناسب برای ارتقای دانش فنی، مهارت و خلاقیت برنامه‌نویسان ایرانی فراهم آورد. هدف از برگزاری رویداد که چهارمین دوره خود را تجربه می‌کند این است که شرکت‌کنندگان، استعداد خود را در حل مسائل برنامه‌نویسی محک بزنند و در فرایند مسابقات شرکت کنند. در مسابقه آنلاین شریف کدجم، برخلاف سایر رقابت‌ها که روی برد و باخت افراد متمرکز است، توانایی‌های برنامه‌نویسان بدون درنظرگرفتن زبان برنامه‌نویسی خاص، مورد سنجش قرار می‌گیرد. در حقیقت مخاطبان این رویداد، تمام کسانی هستند که توانایی برنامه‌نویسی دارند. حتی تسلط به یک‌ زبان نیز برای شرکت در این مسابقه کافی است.


نحوه برگزاری مسابقه برنامه‌نویسی کدجم


به گزارش روابط عمومی شرکت داتین،‌ این مسابقه در دو مرحله طراحی شده؛ مرحله نخست آن با هدف سنجش توانایی افراد و استعدادیابی آنهاست. در این بخش، آنها تعدادی سؤال چالشی دریافت می‌کنند و مدت‌زمان محدودی برای پاسخ دارند. حل سؤالات بیشتر نیز مساوی است با دریافت امتیاز بیشتر و راهیابی به مراحل بعدی.

کمیته فنی مسابقات که شامل سرمایه‌گذاران، شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات، چهره‌های موفق استارتاپی و افراد سرشناس حوزه ICT هستند، سؤالات چالشی رویداد را طراحی می‌کنند و وظیفه امتیازدهی و داوری را برعهده دارند. ۱۵ نفر برتری که به این مرحله راه می‌یابند، در سامانه مسابقات حاضر می‌شوند، به سؤالات شفاهی داوران و کمیته فنی پاسخ می‌دهند و نمره مربوط به این بخش را دریافت می‌کنند.


حمایت داتین از مسابقه برنامه‌نویسی کدجم


این شرکت در سال‌های اخیر با تأسیس مدرسه داتین در پی آن است تا پیوندی بین دانشگاه و محیط حرفه‌ای کار برقرار کند. به‌ این‌ ترتیب از تازه‌واردان برنامه‌نویسی و فارغ‌التحصیلان رشته‌های کامپیوتر و فناوری اطلاعات در سراسر کشور دعوت به همکاری می‌کند تا این افراد تجربه، مهارت و توانایی‌های فنی و ارتباطی را در تعامل با سایر همکاران داتینی خود کسب کنند. در حقیقت داتین با هدف ارتقای دانش و مهارت‌های برنامه‌نویسی و همچنین شناخت و جذب افراد توانمند و خلاق در حوزه برنامه‌نویسی از این رویداد حمایت می‌کند. در نهایت ۱۵ نفر برتر این رقابت می‌توانند از این شرکت بازدید کنند و با فعالیت‌های آن آشنا شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.