راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

یازدهمین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن ‌همراه کشور با حمایت بلوبانک سامان برگزار شد / حمایت بلو از برنامه‌نویسان جوان

یازدهمین رویداد ماراتن برنامه‌نویسی تلفن ‌‌همراه طی روزهای ۱۵ تا ۱۷ آذرماه امسال با حمایت بلوبانک سامان برگزار شد. در این رویداد دوروزه که با ابتکار دانشگاه صنعتی شریف برپا شده بود، مرکز صندوق شکوفایی و نوآوری ریاست‌جمهوری به‌عنوان میزبان رویداد، پذیرای گروه‌های مختلفی از برنامه‌نویسان خلاق و مستعد سراسر کشور بود.

به گزارش روابط عمومی بلوبانک سامان، رویداد ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه با هدف شناسایی برنامه‌نویسان مستعد و ایده‌های خلاقانه، طی 10 دوره پیشین خود، برنامه‌نویسان موفق و خلاقی را به بازار کار حرفه‌ای معرفی کرده است. در یازدهمین دوره این رویداد حدود 200 برنامه‌نویس و 35 تیم حضور داشتند که به صورت تیمی در مدت‌زمان 48 ساعت و در دو بخش رقابتی به چالش‌های مطرح‌شده پاسخ دادند و در نهایت توسط تیم داوری رویداد مورد ارزیابی قرار گرفتند.

در ابتدای رویداد مهرداد اندامی، مدیرمحصول بلو، ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان، از اهمیت اشتراک‌گذاری خلاقیت و نوآوری‌ها برای دستیابی به خروجی‌های موفق‌تر گفت و افزود: «با نگاهی به سیر تحول و پیشرفت در ایران و به‌طور کلی جهان، به‌راحتی می‌توان متوجه افزایش روزافزون استفاده از تلفن‌ همراه و ضریب نفوذ بالای این دستگاه‌ها در زندگی افراد شد. در این زمینه آمارها نشان می‌دهد در سال 2022 اپلیکیشن‌هایی که برای تلفن‌ همراه توسعه داده‌ شده و‌ روی این بستر ارائه شده‌اند، به حدود 250 میلیارد دانلود رسیده و 70 درصد تراکنش‌های مرتبط با تجارت الکترونیک از طریق تلفن‌ همراه صورت می‌گیرد. این آمار حکایت از اهمیت بالای تلفن‌ همراه در زندگی روزمره ما دارد.»

مهرداد اندامی در مورد فعالیت‌ بلوبانک سامان در این زمینه گفت: «بلوبانک سامان در سال‌های 1399-1398 با ایده ارائه خدمات بانکی بدون نیاز به شعبه و تنها از طریق یک اپلیکیشن تلفن‌ همراه فعالیت خود را آغاز کرد. در آن زمان باور به مفهوم یک بانک، آن‌ هم به شکل کاملاً آنلاین، چندان ساده نبود، اما با حمایت قابل توجه بزرگان مجموعه، تلاش‌های بی‌وقفه کادر بلو و همچنین اعتماد مردم، ما توانستیم در این مدت رشدی فراتر از بنچمارک‌های بین‌المللی نظیر revolut داشته باشیم.»

بلو و سپ به‌عنوان حامیان استراتژیک این رویداد، از طریق منتورها و راهنمایان برنامه‌نویسی، شرکت‌کنندگان را در توسعه ایده‌ها و آمادگی برای آینده حرفه‌ای هدایت کردند. منتورها با به‌اشتراک‌گذاری تجربیات، انتقال دانش فنی و شفاف‌سازی چالش‌های حرفه‌ای، شرکت‌کنندگان را برای مواجهه هرچه حرفه‌ای‌تر با آینده هدایت کردند. ارتباط مستقیم با منتورها این امکان را به شرکت‌کنندگان داد که با اطمینان بیشتری به چالش‌ها و فرصت‌های آینده حرفه‌ای نگاه کنند.

بلوبانک سامان همچنین هدایایی ویژه برای تمامی شرکت‌کنندگان در نظر گرفته بود که با شروع مسابقه به آنها اهدا شد و با تعدادی از این شرکت‌کنندگان در خصوص تجربه‌ای که با بلو داشتند نیز گفت‌وگوهایی صورت گرفت. این گفت‌وگوها شامل سؤالاتی نظیر توصیف بلو، قابلیت و سرویس مورد علاقه‌‌شان و ایده‌ای برای بهبود اپلیکیشن بلو بود.

در روز دوم رویداد، تیم‌هایی که با کسب بیشترین امتیاز به مرحله دوم مسابقات راه پیدا کرده بودند، به ‌صورت آنلاین با تیم داوری به گفت‌وگو پرداختند. هر تیم 10 دقیقه فرصت داشت تا برنامه‌ خود را به داوران ارائه دهد و به دفاعیه بپردازد. پس از بررسی نهایی کمیته داوری رتبه‌بندی تیم‌ها را مشخص کرد و توضیحاتی در مورد روند مسابقه داد.

تیم‌های اول تا سوم، علاوه بر جوایز رسمی مسابقه، جوایز ویژه بلوبانک سامان را دریافت کردند. طبق اعلام داوران مسابقه، گروه لارویگو از تهران با ایده دستیار هوشمند مالی موفق به کسب مقام اول شد. گروه نوشن (Notion) از مشهد با ایده آموزش مالی به کودکان و گروه Sword از بوشهر با ایده کارت هدیه دیجیتال نیز به ترتیب مقام دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. بلو برای حمایت از نقش برجسته‌ای که این تیم‌ها در رقابت ایفا کردند، مبلغی معادل میزان جایزه رسمی رویداد، به حساب بلوبانک سامان تیم‌های برنده واریز کرد.

بلوبانک سامان از همکاری مستمر و موفقیت‌های روزافزون برنامه‌نویسان برای توسعه و نوآوری در زمینه تجربه تلفن‌ همراه پشتیبانی می‌کند و همواره به ترویج و جذب استعدادها این زمینه متعهد است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.