راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از راه‌‌اندازی سامانه جدید اینماد خبر داد / رفع مشکل داده‌های 200 کسب‌وکار

در حالی که در روزهای اخیر اختلالات سامانه اینماد به دلیل به‌روزرسانی، کسب‌وکارها را برای دریافت اینماد با مشکل مواجه کرده بود، حالا مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از راه‌‌اندازی سامانه جدید اینماد خبر داده و طبق اعلام این مرکز، سامانه جدید اینماد پیاده‌سازی شده و مانند قبل در حال فعالیت است؛ مشکل داده‌های 200 کسب‌وکار باقی‌مانده نیز برطرف شده است.

به گزارش روابط‌ عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (مرکز تتا)، با هدف تسهیل و تسریع امور برای کسب‌وکارهای اینترنتی، سامانه جدید اینماد راه‌‌اندازی شد. اساس تغییرات جدید بر بهینه‌سازی، هوشمندسازی و یکپارچه‌سازی فرایندها و بر اساس بازخوردهای دریافتی از بخش خصوصی بوده است.

سامانه جدید اینماد در انتهای شهریور امسال پیاده‌سازی و عملیاتی شد. پروژه بازنویسی این سامانه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اقدامات مرکز تتا طی سال‌های اخیر با هدف تسهیل و تسریع امور برای کاربران و کسب‌وکارهای اینترنتی و باتوجه‌به بازخوردهای دریافتی از بخش خصوصی انجام شده است.

ندا مصطفوی، سرپرست معاونت تسهیل تجاری و توسعه کاربردهای مرکز تتا با بیان اینکه در این به‌روزرسانی اطلاعات 180 هزار کسب‌وکار اینترنتی با موفقیت انتقال یافته و هم‌اکنون، سامانه همانند گذشته در حال ارائه خدمات به متقاضیان است، گفت: «البته برای حدود 200 کسب‌وکار از 180 هزار کسب‌وکار دارای اینماد فعال در این جابه‌جایی مشکلاتی ایجاد شده بود که این مشکلات در هفته گذشته به طور کامل برطرف شده، ولی سایر اینمادها و درگاه‌های پرداخت برای کاربران قبلی سامانه همچنان بدون مشکل در حال فعالیت هستند.»

او خاطرنشان کرد: «طی دو هفته اخیر از زمان به‌روزرسانی سامانه تاکنون، 1500 اینماد جدید نیز بدون مشکل صادر شده که فهرست کامل آنها هم به فهرست قبلی در سایت اینماد اضافه می‌شود. از سوی دیگر پشتیبانی سامانه اینماد، به‌صورت ویژه در این ایام و در یک‌ ماه آینده برای بررسی درخواست‌ها و اشکالات گزارش‌شده از سوی کاربران محترم فعال بوده و در صورت بروز مشکلات احتمالی، در اسرع وقت مرتفع خواهد شد.»

طبق این گزارش، در روزهای گذشته، به علت تغییرات ایجادشده در فرایندها، یکپارچه‌سازی پایگاه‌های داده مختلف و ارتباط با سرویس‌های سامانه‌های دیگر دستگاه‌ها، برخی از کاربران سامانه جدید اینماد با مشکلاتی در کار با سامانه مواجه شده بودند که این موارد برطرف شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.