راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونه بهترین صرافی خرید تتر را انتخاب کنیم؟ / مرور چند پارامتر مهم

انتخاب یک صرافی رمزارز خرید تتر با ویژگی‌های مناسب نیاز به بررسی پارامتر‌های مختلف دارد. یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیر‌گذار هنگام انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال، مقایسه صرافی‌های مختلف از نظر بهترین قیمت تتر برای خرید، فروش و تبدیل این استیبل‌کوین است، زیرا معامله‌گران همیشه دوست دارند در ایده‌آل‌ترین و بهترین قیمت یک دارایی را به دست آورند یا آن را نقد کنند. در نتیجه مواردی از قبیل «کجا تتر بخریم؟» یا «بهترین صرافی خرید تتر کدام است» سؤالاتی هستند که همواره ذهن معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال را به خود مشغول کرده‌اند.

این مقاله از واحد تحلیل و آموزش صرافی ارز دیجیتال او‌ام‌پی‌فینکس یک تعریف کلی از استیبل‌کوین تتر (USDT)، اهمیت این ارز دیجیتال و نحوه خرید آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین به شما آموزش خواهد داد که چگونه یک صرافی ارز دیجیتال را برای خرید تتر انتخاب کنید. سپس امن‌‌ترین بستر برای معامله و نگهداری این استیبل‌کوین را در بین پلتفرم‌های موجود و متناسب با اولویت‌های خود داشته باشید.


شناخت ماهیت و کاربرد تتر؛ معیاری در انتخاب بهترین صرافی خرید تتر


قبل از معرفی معیارها و نحوه انتخاب یک پلتفرم به‌عنوان بهترین صرافی خرید تتر، اجازه دهید با ماهیت کلی این ارز دیجیتال آشنا شویم. تتر (Tether) با نماد USDT، اولین ارز دیجیتال با قیمت ثابت یا همان استیبل‌کوین (Stablecoin) در دنیاست که توسط کمپانی تتر لیمیتد (Tether Limited) در هنگ‌کنگ طراحی و راه‌اندازی شد.

همان‌طور که احتمالاً مطلع باشید، استیبل‌کوین‌ها توکن‌هایی هستند که از دارایی‌های دیگری به‌عنوان پشتوانه و ذخایر خود استفاده می‌کنند و همین امر تضمین‌کننده ثبات قیمتی هر واحد از آنها با یک ارز فیات یا حتی برخی کالاهاست. به‌عبارت‌ دیگر، این نوع ارزهای دیجیتال طوری طراحی شده‌اند که قیمت آنها در تناظر یک‌به‌یک با قیمت یک دارایی دیگر باشد. تتر یک استیبل‌کوین دلاری است، به این معنی که هر واحد از آن همیشه برابر با یک دلار آمریکا (USD) است. کاربران می‌توانند پس از انتخاب بهترین صرافی خرید تتر، اقدام به خرید و تبدیل این استیبل‌کوین به دیگر رمزارزها یا ارزهای فیات کنند.

اهمیت تتر برای معامله‌گران بازار رمزارزها

طبق هر پلن معاملاتی که اصولی طراحی ‌شده باشد، معامله‌گر باید به‌صورت دوره‌ای سود و ضرر‌های ناشی از معاملات خود را ارزیابی کند. این موضوع او را ملزم به استفاده از یک دارایی‌ برای سنجش میزان سود‌های کسب‌شده یا شناسایی ضررهای متحمل‌شده می‌کند. در فضای بازارهای سنتی این دارایی‌ همان ارزهای فیات است، اما در بازار رمزارزها استیبل‌کوین‌ها این نقش را ایفا می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت ادامه و بقای هرگونه فعالیتی در فضای معامله‌گری بازار رمزارزها به استفاده از استیبل‌کوین‌هایی نظیر تتر وابسته خواهد بود.

به‌عبارت‌ دیگر، ماهیت بازار ارزهای دیجیتال و فضای بلاکچین به‌گونه‌ای است که امکان استفاده مستقیم از ارزهای سنتی مانند دلار یا ریال وجود ندارد. همچنین معامله‌گران نمی‌توانند در بستر بلاکچین از ارز رایج کشور خود برای شناسایی میزان رشد یا زیان قیمت‌ رمزارز موجود در سبد سرمایه‌گذاری‌شان استفاده کنند. بنابراین لازم است یک دارایی وجود داشته باشد که هم مانند ارزهای سنتی پایدار باشد و هم با فضای رمزنگاری‌شده ارزهای دیجیتال سازگار باشد. این نوع دارایی‌ها در صنعت کریپتو، همان استیبل‌کوین‌ها هستند که تتر مهم‌ترین و باارزش‌ترین استیبل‌کوین در حال حاضر است.

ریسک استفاده از تتر

معامله‌گران در بازار رمزارها، پس از تحقیقات لازم برای یافتن یک پلتفرم به‌عنوان بهترین صرافی خرید تتر، با تبدیل دیگر رمزارزها به این استیبل‌کوین یا برعکس، از سرمایه خود در برابر نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال محافظت می‌کنند. زیرا تتر را به‌عنوان یک رمزارز پایدار و بدون نوسان می‌شناسند.

اما شایان ذکر است که نباید تتر را بدون هیچ ریسکی در نظر گرفت. به‌عنوان‌ مثال در تاریخ ۱۲ می (۲۲ اردیبهشت) سال 2022 بود که با فروپاشی اکوسیستم ترا (Terra/LUNA)، این استیبل‌کوین تا سطح قابل‌ توجهی تناظر یک‌به‌یک قیمتی خود با دلار آمریکا را از دست داد؛ به‌طوری‌ که تا زمان بازیابی مجدد، نمودار قیمت تتر حتی به مقدار ۰.۹۴۸۵ دلار کاهش یافت. اگرچه این تغییر جزئی قیمت تتر، شاید از نظر اغلب کارشناسان مسئله مهمی نباشد اما این جرقه را در ذهن سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند که حتی استیبل‌کوین‌های برتر در بازار ارزهای دیجیتال نیز دچار نوسان می‌شوند و ممکن است پایداری خود را از دست دهند.


فاکتورهای کلیدی در انتخاب بهترین صرافی خرید تتر


هنگام انتخاب یک صرافی ارزهای دیجیتال باید به عوامل زیادی فکر کنید. اگرچه همه سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها در انتخاب بهترین صرافی خرید تتر یا هر رمزارز دیگری اولویت‌های یکسانی ندارند، اما اغلب آنها پارامتر‌هایی مانند میزان حجم معاملات روزانه و سهولت استفاده را پراهمیت تلقی می‌کنند. در زمان انتخاب یک پلتفرم به‌عنوان بهترین صرافی خرید تتر، فهرست‌بندی اولویت‌ها و بررسی صرافی‌های مختلف از نظر معیارهای کلیدی خود، ملاحظاتی است که می‌تواند در زمان و سرمایه شما صرفه‌جویی کند. در ادامه برخی از این معیارهای کلیدی که برای اغلب معامله‌گران در زمان انتخاب بهترین صرافی حائز اهمیت هستند، لیست شده‌اند:

۱. سهولت استفاده

چقدر با روش‌های سفارش‌گذاری و معامله در بازار رمزارزها آشنایی دارید؟ پاسخ این سؤال در هنگام انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مهم است. سرمایه‌گذاران مبتدی و جدیدتر از صرافی‌هایی که بستری ساده با سطح آموزش‌پذیری سریع ارائه می‌دهند، بیشتر استقبال می‌کنند. درحالی‌ که معامله‌گران حرفه‌ای ممکن است بیشتر طرفدار صرافی‌های با رابط کاربری پیچیده و تعداد زیادی نمودار و اطلاعات باشند.

بنابراین یک صرافی ساده و با امکانات کمتر ممکن است بهترین صرافی خرید تتر برای تازه‌کارها باشد، زیرا هرگونه سردرگمی احتمالی آنها را کاهش می‌دهد. در مقابل پلتفرم‌هایی که طرح‌بندی‌های مختلف و انواع روش‌های سفارش‌گذاری را به کاربران ارائه می‌دهند، همچنین به طور خاص برای معامله‌گران باتجربه ساخته شده‌اند، می‌توانند بهترین گزینه برای خریدوفروش رمزارزها از نظر این دسته افراد باشند.

۲. مقدار حجم معاملات

معامله‌گران به حجم نقدینگی بالایی نیاز دارند تا بتوانند در هر زمان و در هر قیمت معامله کنند. این بدان معناست که یک صرافی باید حجم بالایی از سفارش‌ها را در هر روز معین از طریق دفتر سفارش‌ (Order Book) خود پردازش کند. یک صرافی برای به‌دست‌آوردن حجم معاملات زیاد لازم است کاربران زیادی داشته باشد که در آن دارایی خود را نگهداری می‌کنند و مرتب معامله می‌کنند.

همچنین حجم معاملات زیاد در زمان نوسان‌های شدید قیمت‌ها که اغلب در بازار رمزارزها اتفاق می‌افتد، بسیار مهم است. نقدینگی پایین یک صرافی می‌تواند باعث شود که نوسان‌ قیمت‌‌ها تا حد زیادی تشدید شوند. سپس افزایش و کاهش‌های چشمگیری که با قیمت‌های جهانی مغایرت دارند، شکل بگیرد؛ بنابراین در زمان انتخاب بهترین صرافی خرید تتر لازم است حجم معاملات روزانه، هفتگی و ماهانه آن صرافی را بررسی کنید.

۳. امنیت

بسیاری از صرافی‌ها در چند سال گذشته با مشکلات امنیتی و هک‌شدن مواجه شده‌اند؛ بنابراین هنگام انتخاب بهترین صرافی خرید تتر لازم است امنیت را در اولویت‌های خود قرار دهید. برای بررسی میزان امنیت یک صرافی می‌توانید به بررسی مواردی از جمله نحوه نگهداری دارایی کاربران، ارائه انواع روش‌های تأیید هویت‌ چندمرحله‌ای و… از آن صرافی بپردازید. یک پلتفرم به‌عنوان بهترین صرافی خرید تتر باید موارد امنیتی زیر را ارائه دهد:

 • ذخیره‌سازی سرد یا آفلاین: اصطلاح «ذخیره‌سازی سرد» به روشی از نگهداری ارزهای دیجیتال اشاره دارد که از یک کیف پول رمزنگاری‌شده سخت‌افزاری یا آفلاین برای نگهداری رمزارزها استفاده می‌شود و از این طریق احتمال دسترسی هکرها را تقریباً به صفر می‌رساند.
 • تأیید هویت چندمرحله‌ای: بررسی کنید که آیا صرافی احراز هویت دوعاملی در زمان ورود به‌ حساب کاربری و هشدارهایی مانند ارسال SMS، ایمیل و تماس مستقیم هنگام برداشت دارایی‌ها ارائه می‌دهد یا خیر؟

۴. کارمزد معاملات

در زمان انتخاب بهترین صرافی برای خرید تتر یا هر رمزارز دیگری، حتماً میزان کارمزد‌ها را در نظر بگیرید. کارمزد اغلب نشان‌دهنده یک هزینه پنهان است که در نگاه اول خیلی جدی به نظر نمی‌رسد. اما در واقعیت، به‌ویژه برای آن دسته معامله‌گرانی که تعداد معاملاتشان به نسبت بیشتر است و اصطلاحاً نوسان‌گیری می‌کنند، خیلی معیار مهمی خواهد بود.

به‌عنوان‌ مثال، صرافی ارز دیجیتال اوام‌پی‌فینکس بستری فراهم آورده که کاربران می‌توانند تا سطح 0.001 درصد حجم معامله، مقدار کارمزد معاملات را کاهش دهند. این در حالی است که در برخی از پلتفرم‌های مشابه ممکن است نیاز باشد معامله‌گر چندبرابر بیشتر از این مقدار و حتی بیشتر از دو الی سه درصد حجم معامله کارمزد پرداخت کند.

۵. روش‌های پشتیبانی از مشتری

در زمان استفاده از هر پلتفرمی ممکن است سؤالاتی در رابطه با اصول و نحوه عملکرد آن پلتفرم برای استفاده‌‌کننده مطرح شود. در نتیجه برای کاربران هر پلتفرمی از جمله بهترین صرافی خرید تتر، ارائه خدمات پشتیبانی سریع و با انواع روش‌های مختلف بسیار مهم است.

گاهی اوقات نیاز به پشتیبانی از مشتری می‌تواند فوری و حیاتی باشد، زیرا ممکن است سرمایه کاربر در خطر باشد. بازار ارزهای دیجیتال به‌سرعت در حال نوسان است؛ در نتیجه ساعت‌ها انتظار برای پاسخ از طرف تیم پشتیبانی می‌تواند عواقب مالی خطرناکی داشته باشد. به همین دلیل در زمان انتخاب بهترین صرافی خرید تتر، معامله‌گران باید به اعتبار خدمات پشتیبانی مشتری توجه ویژه‌ای داشته باشند. سپس اطمینان حاصل کنند که تیم پشتیبانی به‌سرعت پاسخ می‌دهند، صرافی خدمات به مشتری را در اولویت‌های خود قرار می‌دهد و به‌طورکلی مشتریان قبلی راضی به نظر می‌رسند.

در مجموع می‌توان گفت معیارهای زیادی برای انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال وجود دارد. تا این بخش از مقاله برخی از مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین صرافی را معرفی کردیم. موارد دیگری که در این راستا می‌توانید در نظر بگیرید عبارت‌اند از:

 • شهرت صرافی
 • زیرساخت‌های فنی
 • گزارش‌های شفاف
 • تجربه کاربری (UX)
 • تنوع و تعداد رمزارزهای قابل‌ معامله
 • حداقل و حداکثر واریز، برداشت، خرید، فروش و معامله
 • و…

پس از انتخاب بهترین صرافی خرید تتر، چگونه تتر بخریم؟

فرایند خریدوفروش رمزارزها در اغلب پلتفرم‌ها روند ساده‌ای دارد. در واقع، سرمایه‌گذار پس از انتخاب بهترین صرافی خرید تتر می‌تواند به ایجاد یک حساب کاربری در پلتفرم مربوطه بپردازد. سپس متناسب با روش خرید ارز دیجیتال در آن صرافی اقدام به خرید کند. به‌عنوان نمونه، در صرافی ارز دیجیتال او‌ام‌پی‌فینکس برای خرید تتر کافی است وارد حساب خود در صرافی شوید و پس از شارژ کیف پول از طریق درگاه بانکی، معامله خرید تتر خود را به دو صورت زیر تکمیل کنید.

۱. خرید تتر در قیمت لحظه‌ای بازار: برای خرید تتر به این روش وارد قسمت «معامله سریع» در داشبورد حساب خود ‌شوید. حال در قسمت «پرداخت می‌کنم» گزینه تومان و در قسمت «دریافت می‌کنم» رمزارز تتر را انتخاب کنید. پس از تعیین مقدار تومانی، روی گزینه تبدیل کلیک کنید. به این ترتیب ارز دیجیتال تتر به‌صورت آنی به قیمت لحظه‌ای بازار برای شما خریداری می‎‌شود.

۲. خرید تتر در قیمت دلخواه: در این حالت باید به قسمت «معامله» در حساب کاربری خود مراجعه کنید. پس از ورود به بازار معاملات و انتخاب بازار «تتر – تومان» می‌توانید ضمن مشاهده نمودار قیمت لحظه‌ای تتر به تومان و دفتر سفارش‌های صرافی، سفارش‌ خرید تتر با قیمت دلخواه را به چهار حالت مختلف زیر ارسال کنید:

 • سفارش محدود (لیمیت)
 • سفارش بازار (مارکت)
 • سفارش حد ضرر (استاپ‌لیمیت)
 • و سفارش حد ضرر با قیمت بازار (استاپ‌مارکت)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]