راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

شرکت فناپ اعلام کرد / رتبه اول تعداد تراکنش‌های بانک پاسارگاد در شبکه بانکی

فناپ، ضمن اعلام احراز رتبه اول تعداد تراکنش‌های بانک پاسارگاد در شبکه بانکی کشور، از موفقیت شرکت پردازش الکترونیک راشد سامانه (پارسا) در توسعه شبکه خودپردازهای خارج از شعب بانک پاسارگاد خبر داد.

به گزارش روابط‌ عمومی و برندینگ فناپ، با عملکرد موفق شرکت پردازش الکترونیک راشد سامانه (پارسا) در توسعه شبکه خودپردازهای خارج از شعب، دستگاه‌های خودپرداز فعال در خارج از شعب بانک پاسارگاد جزو پربازده‌ترین دستگاه‌ها در شبکه بانکی کشور محسوب می‌شوند.

همچنین، طبق گزارش بانک مرکزی، بانک پاسارگاد رتبه اول شبکه بانکی کشور را از نظر تعداد تراکنش برای دومین سال به دست آورده است.

بر اساس گزارش‌های منتشره در وب‌سایت بانک مرکزی نیز در پایان سال گذشته ۶۰ هزار و ۵۰۰ عدد دستگاه خودپرداز در شبکه بانکی کشور فعال بوده و تعداد خودپردازهای متصل به بانک پاسارگاد، حدود چهار درصد از این شبکه را تشکیل داده است.

در سال ۱۴۰۱ تعداد تراکنش‌های انجام‌شده روی کل دستگاه‌های خودپرداز فعال در شبکه بانکی کشور نزدیک به شش میلیارد بوده و بالغ بر هفت درصد از این تعداد تراکنش‌ها، روی دستگاه‌های خودپرداز متصل به بانک پاسارگاد انجام شده است.


رتبه اول تعداد تراکنش‌ خودپردازهای بانک پاسارگاد


بر همین اساس در سال ۱۴۰۱ از نظر میانگین تعداد تراکنش انجام‌شده روی یک دستگاه خودپرداز، بانک پاسارگاد با بیش از ۱۹۵ هزار عدد تراکنش انجام‌شده روی هر خودپرداز، برای دومین سال پیاپی در رتبه اول شبکه بانکی کشور قرار گرفته است.

همچنین، در سال ۱۴۰۱ بالغ بر پنج درصد از مبالغ تراکنش‌های انجام‌شده روی شبکه خودپردازهای بانکی کشور با استفاده از خودپردازهای بانک پاسارگاد انجام شده است. از نظر میانگین مبالغ تراکنش‌های انجام‌شده روی یک دستگاه خودپرداز، بانک پاسارگاد در سال ۱۴۰۱ در رتبه سوم قرار گرفته، درحالی‌که در سال ۱۴۰۰ در رتبه چهارم شبکه بانکی کشور قرار داشته است.

این رتبه‌ها نشان‌دهنده این است که دستگاه‌های خودپرداز فعال در خارج از شعب بانک پاسارگاد، جزو پربازده‌ترین دستگاه‌ها در شبکه بانکی کشور محسوب می‌شوند.

این دستاورد بیانگر عملکرد موفق شرکت پردازش الکترونیک راشد سامانه (پارسا) از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ فناپ، در توسعه شبکه خودپردازهای خارج از شعب است.

شرکت پارسا با توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری Cash Management ‌و GIS و با اتکا به توانمندی‌های داخلی خود به‌عنوان یک شرکت دانش‌بنیان، ضمن بهره‌برداری از این سامانه‌ها در مکان‌یابی مناسب و با برنامه‌ریزی برای پول‌گذاری بهینه در دستگاه‌های خودپرداز و نگهداری مناسب آنها، موجب شده میزان تراکنش‌های انجام‌شده روی خودپردازها توسط دارندگان کارت‌های سایر بانک‌ها بسیار بالاتر از بانک‌های دیگر باشد.

منبع فناپ
1 دیدگاه
  1. آرمان می‌گوید

    لطفا در انتخاب تیتر دقت کنید، این بانک سرانه تعداد تراکنش هر خودپردازش، اول بوده. شما تیتر زدید تعداد تراکنش های این بانک اول بوده. یعنی چی اخه؟ تعداد تراکنش در شاپرک؟ تعداد کل تراکنش بانکی؟ تعداد تراکنش برداشت؟ تعداد تراکنش خارج شعبه؟ !!! که هیچ کدوم هم نبود. در ثانی، اصلا این آمار بانک مرکزی در بخش خودپردازها، لزوما صحیح نیست. اگر کسی چند بار این اطلاعات رو تحلیل کرده باشه، متوجه میشه که بنا به دلایلی از جمله تاریخ اعلام بانک ها و موسسات، این آمار خطای زیادی دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.