راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

میزان سرمایه قفل شده در پالیگان کاهش پیدا کرد

داده‌های شرکت تحلیل داده دلفی دیجیتال (Delphi Digital) نشان می‌دهد که تعداد تراکنش‌های روزانه شبکه پالیگان از شبکه BSC پیشی گرفته است. به گزارش والکس و به نقل از ambcrypto، یکی از دلایل افزایش فعالیت در شبکه پالیگان، برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) این شبکه همچون کوییک‌سواپ (QuickSwap) و ایپ‌سواپ (ApeSwap) هستند که رشد خوبی به‌ویژه در هفت روز گذشته داشته‌اند. تعداد کاربران فعال یکتای کوییک‌سواپ طی هفته گذشته ۳۲ درصد رشد داشت. این رقم برای ایپ‌سواپ در مدت مشابه ۳۸ درصد بود.

با وجود عملکرد مثبت دپ‌های پالیگان، سرمایه کل قفل شده (TVL) این شبکه طبق داده‌های سرویس دیفای‌لاما (DefiLlama) افت وحشتناکی داشته است. TVL پالیگان از ۱.۳۶ میلیارد دلار در ۵ نوامبر، به ۹۹۴ میلیون دلار در زمان نگارش این مطلب رسیده، افزون بر سرمایه کل قفل شده، درآمد شبکه نیز کاهش داشته است. داده‌های سرویس توکن ترمینال (TokenTerminal)، کاهش ۶۷ درصدی درآمد پالیگان طی سی روز گذشته را نشان می‌دهد.

بخش NFT شبکه پالیگان شاهد رشد قابل‌توجهی بود و به‌واسطه چندین قرارداد همکاری و راه‌اندازی پروژه‌های جدید در این شبکه، تعداد تراکنش‌های هفتگی توکن‌های NFT در این شبکه رشد ناگهانی و شدیدی یافت. این قله در هفته‌های نخستین ماه دسامبر دیده شد و به نظر می‌رسد که باگذشت زمان این روند ادامه‌دار نباشد.

اگر بخواهیم به تحلیل ارز ماتیک بپردازیم، باید اذعان داشت که رونق فضای NFTها در این شبکه منجر به رشد کلی پالیگان – حداقل بنا بر شاخص‌های آنچین – نشده است. کاهش شاخص رشد شبکه بدین معنی است که از تعداد آدرس‌های جدیدی که برای نخستین‌بار ماتیک منتقل می‌کنند، کاسته شده و به دلیل کاهش قیمت ماتیک، همچنین نسبت MVRV نیز افت کرده است.

منبع والکس
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت