بانک‌تک (BankTech)

پرداخت اینترنتی حق بیمه تامین اجتماعی

به‌روز رسانی (۲۷ خردادماه ۱۳۹۷): برای اطلاعات بیشتر در مورد پرداخت اینترنتی حق بیمه تامین اجتماعی می‌توانید راهنمای پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه کارفرمایان را مطالعه کنید (اینجا). همچنین می‌توانید فایل راهنمای پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه کارفرمایان را از اینجا دریافت و مشاهده کنید.

.

حق بیمه تامین اجتماعی را چگونه اینترنتی پرداخت کنیم؟

۱- ابتدا باید لیست جاری کارفرمایان را دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات لیست جاری کارفرمایان از طریق اینترنت، ابتدا کارفرما باید یکبار به یکی از شعب سازمان تامین اجتماعی مراجعه کند و توافقنامه‌ای دال بر ارسال اطلاعات از طریق اینترنت را تکمیل کند تا یک «نام کاربری» و «رمز» به او داده شود.

۲- حالا با داشتن نام کاربری و رمز، باید به سامانه اینترنتی ارسال لیست و پرداخت حق بیمه بروید تا پس از وارد کردن نام کاربری و رمز وارد سیستم شوید.

۳- پس از ورود به سیستم، در همان بخش اول منوی باز شده، گزینه «خدمات کارفرمایان» را انتخاب و کنید و سپس گزینه «لیست حق بیمه» و در آخر گزینه «ارسال لیست حق بیمه» را انتخاب کنید.

۴- صفحه‌ای برای شما باز می‌شود. در این مرحله باید کد کارگاه، شعبه تامین اجتماعی (و در صورت داشتن، ردیف پیمان را وارد کنید) و سپس فایل «اطلاعات جاری ماهانه کارگاه» و «اطلاعات بیمه شدگان» را از قسمت Browse پیوست کنید.

۵- پس از ارسال اطلاعات یک شماره پیگیری به شما داده می‌شود. این شماره پیگیری را در جایی یادداشت یا ذخیره کنید.

۶- حالا یک بار دیگر از منوی بالای سایت به قسمت «خدمات کارفرمایان»، سپس «لیست حق بیمه» بروید و گزینه «پیگیری وضعیت لیست» را انتخاب کنید.

۷- در صفحه‌ای که باز می‌شود، شماره پیگری و یکی از اطلاعات خواسته شده را وارد کنید تا اطلاعات دریافت شده از طرف شما، نمایش داده شود.

نکته: در قسمت «ریز اطلاعات» و «خطا و مغایرت‌ها» می‌توانید خطاها را مشاهده و نسبت به تصحیح آنها اقدام کنید.

چنانچه خطایی وجود ندارد و یا خطاها را اصلاح کرده‌اید، گزینه «رسید دریافت لیست» را انتخاب کنید و این رسید را پرینت بگیرید (چنانچه به پرینت دسترسی ندارید می‌توانید با گرفتن شات اسکرین این رسید را ذخیره کنید؛ برای این کار دکمه PrtSc در بالای صفحه کلید را بزنید و سپس آن را در یک نرم‌افزار (برای مثال Paint یا فتوشاپ) Paste کنید (Ctrl+V).

۸- در مرحله آخر با انتخاب گزینه «برگ پرداخت»، صفحه‌ای با عنوان «مشخصات برگه پرداخت» نمایش داده می‌شود. این برگه را پرینت بگیرید و به یکی از شعب بانک‌های رفاه کارگران، بانک تجارت، بانک ملی، بانک کشاورزی و یا بانک سپه مراجعه کنید.

کارفرمایان می‌توانند پس از دریافت فیش پرداخت، حق بیمه را با استفاده از پایانه‌های فروشگاهی بانک رفاه و یا تلفن‌بانک رفاه پرداخت کنند. می‌توانید شماره تلفن تلفن‌بانک رفاه را از صفحه تلفن بانک راه پرداخت مشاهده کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به سایت تامین اجتماعی به آدرس www.tamin.ir مراجعه کنید یا با شماره تلفن گویای ۱۴۲ تامین اجتماعی تماس بگیرید.

همچنین برای پرداخت موبایلی حق بیمه کارفرمایان می‌توانید با استفاده از سامانه USSD و واردکردن کد #۷۱۳*۷۲۴* روی گوشی تلفن همراه، وارد منوی پرداخت قبض سازمان تامین اجتماعی شده و با ثبت اطلاعات شناسه قبض، مبلغ قبض، شماره کارت و رمز دوم کارت، قبض مربوطه را با هر یک از کارت‌های عضو شتاب پرداخت کنند. (بیشتر بدانید)

خبر پرداخت اینترنتی حق بیمه تامین اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از راه اندازی سرویس پرداخت اینترنتی حق بیمه تامین اجتماعی خبر داد و گفت: با راه اندازی سرویس اینترنتی حق بیمه، ارسال فهرست و پرداخت حق بیمه به صورت غیرحضوری میسر می‌شود.

رحمت الله حافظی گفت:

سامانه متمرکز تأمین اجتماعی آماده بهره برداری است و با راه اندازی این سرویس کارفرمایان می‌توانند از خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی بهره‌مند شوند.

وی افزود:این سرویس به صورت آزمایشی درحال اجرا است و طی چند ماه آینده به صورت فراگیر در کل کشور قابل استفاده خواهد بود و کارفرمایان سازمان تأمین اجتماعی می‌توانند از خدمات غیرحضوری این سازمان بهره‌مند شوند.

مدیرعامل تامین اجتماعی تأکید کرد: کارفرمایان تحت پوشش شعبه یک تأمین اجتماعی تهران بزرگ از پنجم آبان سال جاری می‌توانند با مراجعه به این شعبه و عقد قرارداد و دریافت رمز اینترنتی، لیست حق بیمه کارکنان خود را از طریق اینترنت و بدون حضور در شعبه مربوطه پرداخت کنند.

به گفته وی، این طرح تا پایان آذر سال جاری در تمام شعب تهران و تا پایان سال ۹۰ در کل کشور اجرایی خواهد شد.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی؛ بنیان‌گذار شبکه عصر تراکنش؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران است. او روزنامه‌نگار فناوری، نویسنده و تحلیلگر و سردبیر ماهنامه عصر تراکنش است. اگر می‌خواهید بیشتر درباره او بدانید وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

۲۴ دیدگاه

/* ]]> */