راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

حضور ایرانسل در رویداد فناورانه خودروهای آینده

مراسم نشست خبری رویداد فناورانه خودروهای آینده، با حضور مدیرکل کسب‌وکارهای سازمانی ایرانسل، در محل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، چهارشنبه ۲۰ مهرماه ۱۴۰۱، مراسم نشست خبری رویداد فناورانه خودروهای آینده، با حضور سیدشهریار زینی، مدیر گروه خودرویی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری؛ حامد سامانی، معاون طراحی مرکز تحقیقات سایپا و محسن یوسف‌پور، مدیرکل کسب‌وکار سازمانی ایرانسل در محل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار شد.

این رویداد که نشست خبری آن چهارشنبه برگزار شد، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، ۲۵ و ۲۶ مهرماه ۱۴۰۱، در قالب همایش و نمایشگاه، با محورهای طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی ارزان‌قیمت، طراحی و ساخت قطعات و ماژول‌های خودروهای برقی و هیبریدی، طراحی و ساخت سیستم‌های پیشرفته کمک‌راننده، توسعه فناوری‌های خودروهای متصل و اجزا و زیرساخت‌های مرتبط با آن، طراحی و ساخت تجهیزات تست و آزمون انواع خودرو، ایستگاه‌های شارژ خودروها و موتورسیکلت‌های برقی و… در محل مرکز تحقیقات و نوآوری صنایع خودروسازی سایپا با حضور اپراتور دیجیتال ایران؛ ایرانسل برگزار می‌شود.

در مراسم نشست خبری محسن یوسف‌پور، مدیرکل کسب‌وکار سازمانی ایرانسل با اشاره به اینکه یکی از ارکان توسعه اکوسیستم خودروهای متصل، اپراتورهای تلفن‌ همراه هستند، گفت: «یکی از دلایل حضور ایرانسل در این اکوسیستم، این است که با پیشتازی و تجربه بی‌بدیل ورود و توسعه 5G در ایران، فاصله بین دسترسی به فناوری تا تبدیل آن به یک محصول تجاری را کم کند. رسیدن فناوری به مرحله تولید، مسیری است که ایرانسل تلاش می‌کند با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، آن را تسهیل کند و تلاش می‌کنیم با بررسی اقدام‌های جهانی در حوزه خودروهای متصل، ارزش‌افزوده‌هایی که اکنون وجود ندارد را با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد کرده و مورد بهره‌برداری قرار دهیم.»

در رویداد فناورانه خودروهای آینده، که با هدف بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتقای صنعت خودرو، نفوذ فناوری و توان علمی-تخصصی و فنی نخبگان، صنایع توانمند در حوزه‌های خودروهای برقی و هیبریدی، خودروهای متصل، زیرساخت‌ها و تجهیزات برگزار می‌شود، از خودروی متصل که فناوری اتصال آن با همکاری ایرانسل شکل گرفته، رونمایی می‌شود.

ایرانسل، ارائه‌دهنده 5G، با توجه به چندین سال سابقه در زمینه مدیریت هوشمند ناوگان و تجربه‌های منحصربه‌فرد همکاری با شرکت‌های بزرگی همچون شرکت فولاد مبارکه اصفهان که از سامانه مدیریت هوشمند ناوگان ایرانسل در حوزه لجستیک هوشمند و در زمینه پایش حمل سرباره، پایش ترابری سنگین و… بهره ‌می‌برد، هم‌اکنون اقدام به رونمایی از سرویس خودروهای متصل خود کرده است.

فناوری‌ خودروهای متصل پدیده‌ای نوظهور است که نه‌تنها صنعت خودرو؛ بلکه اکوسیستم‌های مختلف و مدل‌های کسب‌وکار را با تغییراتی بنیادین رو‌به‌رو کرده‌ و آگاهی کامل از این روندهای جدید، اولین گام برای حرکت در مسیر تحول دیجیتال است.

خودروی متصل در واقع نوعی وسیله نقلیه است که به فناوری اینترنت اشیا، مجهز شده است. به این معنا که اجزای مختلف آن به حسگرهای هوشمند مجهز هستند و از طریق آنها، داده‌ها را با خودروهای دیگر یا با سامانه‌های مدیریتی تبادل می‌کنند.

خودروهای متصل می‌توانند در صنایع مختلف، از صنعت خودروسازی و صنایع مربوط به آن (مثل بیمه و خدمات پس از فروش) گرفته تا صنعت تبلیغات، نقشی اساسی ایفا کنند.

ازجمله امکانات و مزایای خودروهای متصل می‌توان به امکان اتصال به خودروهای دیگر، امکان مشاهده مشکلات فنی خودرو از طریق سیستم ردیابی و حل مشکلات خودرو از راه دور، قابلیت فعال یا غیرفعال‌کردن برخی تنظیمات از راه دور، امکان ثبت سفارشات، برنامه‌ریزی برای سفر و دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل، امکان ثبت تخلفات رانندگی، امکان ارسال پیام و امکان بررسی آسیب‌های وارده به خودرو برای شرکت‌های بیمه اشاره کرد.

منبع ایرانسل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت