بانک‌تک (BankTech) پی‌تک (PayTech)

همه چیز درباره پرداخت اقساط تسهیلات با مسکن کارت

نوشته شده توسط رسول قربانی

بانک مسکن تلاش کرده ابزارهای متعددی را در اختیار مشتریانش قرار دهد که با داشتن کارت تسهیلات و یا در صورت تبدیل دفترچه اقساط به کارت تسهیلات از طریق مراجعه به شعبه دریافت کننده تسهیلات، در کمترین زمان ممکن و بدون اتلاف وقت و زمان در تمامی ساعات شبانه روز قادر به استفاده از آنها خواهند بود. در این نوشته با روش‌های متنوع پرداخت اقساط در بانک مسکن آشنا می‌شوید.

maskan-aghsat-way2pay-92-11-22

روش‌های حضوری پرداخت اقساط وام مسکن

شما می‌توانید با دردست داشتن کارت تسهیلات خود در تمامی شعب بانک مسکن و از طریق باجه های مجهز به سیستم پس انداز و تسهیلات متمرکز، اقساط خود را پرداخت کنید.

.

پرداخت اقساط مسکن با خودپرداز

دارندگان کارت تسهیلات در صورت داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب می توانند از طریق تمامی خودپردازهای متصل به شبکه شتاب از طریق منوی پرداخت قسط در خودپردازهای بانک مسکن و منوی انتقال وجه در خودپردازهای سایر بانک‌ها اقساط خود را پرداخت نمایند.

 .

پرداخت اقساط مسکن با کیوسک بانک

دارندگان کارت تسهیلات در صورت داشتن کارت های متصل به شبکه شتاب می توانند از طریق تمامی کیوسک بانک های نصب شده در شعب منتخب بانک مسکن ، اقساط خود را پرداخت نمایند . این کیوسک ها در ابتدای کارشنان مشکلات زیادی داشتند و اعصاب خیلی از مشتریان را خورد می کردند بیچاره کارمندان بانک تقریبا روزی چند بار باید به دستگاه سر می زدند و عیب هایش را برطرف می کردند. البته با گذشت زمان به نظر می رسد این اشکالات خیلی کمتر شده است.

 .

روش های غیرحضوری پرداخت اقساط وام مسکن

با توجه به اهمیت بازپرداخت به موقع تسهیلات و عدم تعلق جریمه به آن ،ابزارهای غیرحضوری گوناگونی برای پرداخت اقساط در اختیار شما قرار گرفته است . از محاسن این ابزارها می توان به دسترسی آسان در تمامی ساعات شبانه روز ، عدم نیاز به مراجعه حضوری به شعب بانک و آرامش خاطر مشتریان اشاره کرد.

 .

پرداخت اقساط مسکن با تلفنبانک متمرکز

شما می توانید پس از ثبت نام در شعبه ، از طریق تماس با شماره تلفن روش های باز پرداخت اقساط و انتخاب گزینه پرداخت قسط ، اقساط خود را از طریق شماره ۶۴۰۹۶.۰۲۱ پرداخت نمایید.

 .

پرداخت اقساط مسکن با اینترنت بانک 

پس از ثبت نام در شعبه و دریافت نام کاربری و رمز عبور بصورت چاپی در همان لحظه و با مراجعه به سامانه اینترنت بانک به آدرس bank-maskan.irاز طریق حساب و یا کارت خود قادر به پرداخت اقساط خواهید بود. (بیشتر بدانید)

 .

پرداخت اقساط مسکن با همراه بانک

یکی دیگر از روش های پرداخت اقساط استفاده از سیستم همراه بانک مسکن می باشد که پس از ثبت نام در شعبه و نصب نرم افزار از طریق سایت بانک مسکن و یا شعبه ، این امکان برای شما میسر می گردد.

 .

پرداخت اقساط به صورت مستمر

در حال حاضر در سامانه اینترنت بانک از طریق سرویس درخواست حواله منظم ، موجود در منوی خدمات سپرده ، امکان ثبت درخواست برای پرداخت منظم اقساط در بازه های زمانی و تعداد دفعات تکرار مشخص ،وجود دارد که از مزیت های این روش نسبت به روش های دیگر مدیریت پرداختهای به موقع اقساط و عدم نیاز به مراجعه مکرر برای پرداخت اقساط در سررسیدهای قسط می باشد که این امر باعث جلوگیری از معوق شدن اقساط و عدم احتساب جریمه به آن می گردد.

همچنین در حال حاضر از طریق ابزارهای غیرحضوری ، امکان رویت و اطلاع از صورت وضعیت کارت تسهیلات شامل اصل مبلغ تسهیلات ، مانده بدهی ، سررسید اولین قسط ، مبلغ جریمه ، مبلغ قسط و … وجود دارد.

همچنین می‌توانید بروشور راهنمای بازپرداخت اقساط بانک مسکن را از اینجا ببینید و فایل آن را ذخیره کنید.

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

۳ دیدگاه

  • سلام قسط را پرداخت نموده ام و شماره پیگیری دارم بانک اعلام بدهی می کند هنوز به شعبه مراجعه نکرده ام ایا امکان دارد بدون مراجعه به شعبه قسط پرداخت شده در سامانه اصلاح شود با تشکر

  • سلام: درج مبلغی بعنوان کسری از قسط، با وجود صفر بودن مبلغ معوقه و مبلغ جریمه و پرداخت کلیه اقساط در موعد مقرر به چه معناست؟ با تشکر

/* ]]> */