راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

گزارش سالانه نوین‌هاب منتشر شد / ۷۱.۹۴ میلیون نفر از کاربران اینترنت، ایرانی هستند

گزارش سالانه نوین‌هاب؛ پلتفرم مدیریت شبکه‌های اجتماعی در ایران منتشر شد. براساس این گزارش، تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی از ژانویه ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ تقریبا ۱۰درصد رشد کرده؛ در حالی‌که این رقم در سال گذشته حدود ۱۳درصد بوده است.

طبق گزارش هوت سوییت در سال ۲۰۲۲ تعداد کاربران اینترنت در سراسر جهان ۴ میلیارد و ۹۵۰ میلیون نفر است. ۶۱ درصد افراد برای پیدا کردن اطلاعات، ۵۵.۲ درصد افراد برای ارتباط با دوستان و خانواده، ۵۳.۱ درصد برای اطلاع از اخبار، ۵۱.۵ درصد افراد برای تماشای ویدئو، برنامه‌های تلویزیونی و فیلم و ۵۱.۳ درصد افراد برای جست‌وجوی چگونه انجام دادن کارها از اینترنت استفاده کرده‌اند.

گوگل، یوتیوب، فیس‌بوک، ویکی‌پدیا و آمازون به ترتیب پربازدیدترین سایت‌ها در سراسر جهان هستند.

در سالی که گذشت، محتواهای ویدئویی محبوب‌ترین دسته از محتواها بوده‌اند؛ به‌طوری‌که حدود ۹۱.۹ درصد از افراد ۱۶ تا ۶۴ساله، در هفته حداقل یک ویدئو را به‌صورت آنلاین تماشا کرده‌اند. در این‌ بین، ۵۱.۴ درصد از این افراد در طول هفته حداقل یک موزیک‌ویدئو دیده‌اند و ویدئوهای کمدی، میم و وایرال‌شده از دیگر محتواهای پرطرفدار بوده‌اند.

همه شبکه‌های اجتماعی ۵۸.۴درصد کل جمعیت زمین که رقمی معادل ۴.۶۲ میلیارد برآورد شده کاربر دارند. ۴۶.۱ درصد کاربران شبکه‌های اجتماعی خانم و ۵۳.۹درصد آنها آقا هستند. واتس‌آپ، اینستاگرام، فیس‌بوک، تیک‌تاک، توییتر، تلگرام، پینترست و دیسکورد به ترتیب هشت رسانه مورد علاقه کاربران سراسر دنیا هستند.

اینستاگرام ۱میلیارد و ۴۷۸ میلیون، فیس‌بوک ۲میلیارد و ۹۱۰ میلیون، یوتیوب ۲ میلیارد و ۵۶۲ میلیون، لینکدین ۸۳۰ میلیون، تیک‌تاک ۱ میلیارد، توییتر۴۳۶ میلیون، تلگرام۵۵۰ میلیون، واتساپ۲ میلیارد و پینترست ۴۴۴ میلیون کاربر دارند.

۴۷.۶درصد از کاربران برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده، ۳۶.۳ درصد از کاربران برای پر کردن وقت خالی، ۳۵.۱ درصد برای دنبال کردن اخبار، ۳۱.۶ درصد برای پیداکردن محتوای جدید و ۲۹.۵ درصد برای پیدا کردن ترندهای روز از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب، توییتر، تیک‌تاک و اسنپ‌چت محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها در جهان هستند.


خرید آنلاین


در دنیا ۵۸.۴ درصد از کاربران اینترنت یک سرویس یا خدمات را به صورت اینترنتی خریداری کرده‌اند. ۱۴.۴ درصد از کاربران یک وسیله دست دوم را از مراکز خرید آنلاین سفارش داده‌اند. ۲۴.۶ درصد از کاربران پیش از خرید، قیمت محصول را به صورت آنلاین جست‌وجو می‌کنند.

تایلند، مالزی، کره جنوبی، چین و مکزیک بیشترین درصد خرید آنلاین به صورت هفتگی را در دنیا دارند.

ارسال رایگان، کد تخفیف، مطالعه نقد خریداران قبلی، امکان مرجوع کردن کالا و فرایند تسویه حساب آنلاین سریع و قابل اعتماد مواردی هستند که کاربران اینترنتی را به خرید آنلاین ترغیب می‌کنند.


کاربران ایرانی


در ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) تعداد کاربران اینترنت در ایران ۷۱.۹۴ میلیون نفر بوده است. این درحالی‌اسـت که جمعیت ایران ۸۵.۵۲ میلیون نفر بود. تا تاریخ ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) در مجموع بیش از ۵۵ درصد ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشتند.

جمعیت کاربران ایرانی در رسانه‌های اجتماعی در خرداد ۱۴۰۱:

 • واتساپ: ۷۱.۱ درصد
 • اینستاگرام: ۴۹.۴ درصد
 • تلگرام: ۳۱.۶ درصد
 • روبیکا: ۵.۷ درصد
 • ایتا: ۴.۶ درصد
 • فیسبوک: ۳.۷ درصد
 • سروش: ۳.۶ درصد
 • توییتر: ۳ درصد
 • بله: ۲.۲ درصد
 • کلاب‌هاوس: ۱.۳درصد
 • تیک‌تاک: ۰.۶ درصد

اینستاگرام با جمعیت ۴۸ میلیونی، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی بین ایرانی‌هاست و در بیـن پیام‌رسان‌ها، واتس‌اپ با بیشترین تعداد کاربر ایرانی، از محبوب‌ترین‌ها در بین ایرانیان است. ۱ میلیون ایرانی از طریق شبکه‌های اجتماعی به درآمدزایی رسیده‌اند. طبق آمار پژوهشی بتا، ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار کسب‌وکار در اینستاگرام فعالیت دارند و درآمد ۹ میلیون نفر به‌صورت مستقیم به اینستاگرام وابسته است.


آمارهایی از نوین هاب


در سال گذشته تعداد کاربران نوین‌هاب بیش از ۴۷ درصد رشد داشته است، یک کاربر نوین‌هاب به طور میانگین ۷ساعت در روز را در نوین‌هاب وقت گذرانده است. بیش از ۷.۳ درصد پست‌های زمان‌بنـدی شـده در داشــبورد نویـن‌هـاب مربوط به بازه زمانی ۱۲شب تا۷ صبح است. شرکت‌ها و کمپانی‌ها، آژانس‌های تبلیغاتی، استارتاپ‌ها، بلاگرها، برندها و ارگان‌های دولتی کسب‌وکارهایی هستند که بیشترین استفاده را از نوین‌هاب کرده‌اند.

تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، رشت و تبریز بیشترین شهرهایی هستند که همراه نوین‌هاب بوده‌اند.

۷ اسفند ۱۴۰۰ اپلیکیشن نوین‌هاب در گوگل‌پلی منتشر شده و تاکنون بیش از ۱۰ هزار بار دانلود شده است، نوین‌هاب در سال گذشته، آپدیت‌های مهمی داشته که پلن رایگان، پیام دایرکت توییتر و فیس‌بوک، امکان خروجی گرفتن از پیام‌های دایرکت، اضافه‌شدن API رسمی آپارات، اضافه‌شدن گالری به اتصال رسمی، اضافه‌شدن webhook و تکمیل API نوین‌هاب نمونه‌ای از این به‌روز‌رسانی است.

بیشترین فعالیت در نوین‌هاب مربوط بـه بازه زمانی ۱۱صبح تا ۱۲ظهر است. در حقیقت این بازه زمانی بیشترین ساعت ارسال محتوا در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از نوین‌هاب است. یک کاربر ۹۰ اکانت از شبکه‌های اجتماعی مختلف به نوین‌هاب متصل کرده و مشغول مدیریت‌ کردن همه آنها به‌صورت یکپارچه است. کاربری در نوین‌هاب تعداد ۹۷۰۲ محتوا را با استفاده از نوین‌هاب منتشر کرده، یک کاربر تعداد ۶.۳ میلیون کامنت را توسط داشبورد نوین‌هاب مدیریت کرده است.

دورترین محتوای زمان‌بندی‌شده در نوین‌هاب در سال ۱۴۰۴ زمان‌بندی شده است. در سالی که گذشت، بیش از ۵۰۰ محتوا در این شبکه اجتماعی منتشر شده است. میانگین سنی در نوین‌هاب ۲۶سال است. جوان‌ترین فرد در نوین‌هاب ۱۸ساله و مسن‌ترین فرد ۳۳ساله است. ۵۰درصد کارمندان خانم و مابقی آقا هستند.

نوین‌هاب در سالی که گذشت ۵۰۷۲  تیکت را پاسخ داده و ۴۹۵۶۷ دقیقه با کاربرانش در ارتباط بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.