راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

مجمع عمومی سالیانه 1400 همکاران‌سیستم برگزار شد / تداوم رشد همکاران‌سیستم همگام با روندهای جهانی صنعت آی‌تی

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت همکاران‌‌سیستم روز دوشنبه 23 خردادماه با حضور حدود 80 درصد از سهام‌داران برگزار شد. در این نشست محمد عزیزاللهی، مدیرعامل همکاران‌سیستم گزارش جامعی از روند فعالیت‌های این شرکت در سال 1400 ارائه داد و پیام هیئت‌مدیره را به اطلاع سهام‌داران رساند.

به گزارش روابط عمومی همکاران سیستم، هیئت‌مدیره این شرکت بر اساس صورت‌های مالی و سود انباشته سال مالی منتهی به 29 اسفندماه 1400، سود نقدی تقسیمی هر سهم را 500 ریال اعلام کرد که به تصویب سهام‌داران رسید.


1400؛ سال تداوم موفقیت‌های همکاران‌سیستم


عزیزاللهی با تأکید بر روند روبه‌رشد صنعت آی‌تی در جهان و ایران، به بهره‌گیری مؤثر از ظرفیت‌های گسترده این حوزه توسط همکاران‌سیستم به‌عنوان رهبر بازار نرم‌افزار ایران اشاره کرد و از سال 1400 به‌عنوان سالی توأم با موفقیت برای همکاران‌سیستم یاد کرد. مدیرعامل همکاران‌سیستم در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد مالی پرداخت و بیان کرد: «در سالی که گذشت، سود عملیاتی تلفیقی، 77 درصد و درآمد عملیاتی تلفیقی 73 درصد رشد داشته و درآمدهای عملیاتی سال 1400 به 937 میلیارد تومان رسید.»

او در خصوص عملکرد «سیستم» در بازار سرمایه گفت: «خوشبختانه سهام همکاران‌سیستم روند قابل قبولی را طی کرده است. بر اساس آمارها، بازده سهام‌ شرکت در فاصله زمانی بین دو مجمع 1399 و 1400، بیش از 55 درصد بوده، این در حالی است که میانگین بازده صنعت رایانه در این دوره زمانی، ۸ درصد و میانگین شاخص کل ۳۰ درصد بوده است.»

محمد عزیزاللهی برخی از مهم‌ترین عوامل موفقیت همکاران‌سیستم در سال 1400 را ایجاد ساختار شبکه‌ای چابک در کنار هسته قوی و تخصصی، توسعه ظرفیت‌های سرمایه انسانی و مدیریتی قابل اتکا و ارتباط نزدیک با بازار و مشتریان دانست.


پاسخگویی همه‌جانبه به نیازهای مشتریان


عزیزاللهی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص سهم بازار همکاران‌سیستم در صنایع کلیدی گفت: «در سال‌های اخیر توانستیم نقش مؤثری را در موفقیت سازمان‌های صنایع اصلی، از جمله صنعت سیمان، کاشی و سرامیک، پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی، غذایی و داروسازی ایفا کنیم. به‌طوری که سهم بازار قابل‌ توجهی را در بازار این صنایع کسب کردیم. این در حالی است که 69 درصد از شرکت‌های بورس و فرابورس ایران نیز از راهکارهای نرم‌افزاری همکاران‌سیستم استفاده می‌کنند.»

مدیرعامل همکاران‌‌سیستم، با اشاره به استراتژی این شرکت در رهبری بازار و ارائه راهکارهای یکپارچه ERP گفت: «هم‌اکنون حدود 85 هزار مشتری در گستره بزرگی از صنایع و کسب‌وکارها، از راهکارهای همکاران‌‌سیستم استفاده می‌کنند. به‌طوری که بیش از 8500 شرکت مشتری راهکاران و راهکاران ابری، حدود 53 هزار شرکت مشتری محصول سپیدار و حدود 24 هزار صنف نیز مشتری نرم‌افزار دشت همکاران‌سیستم هستند.»

یکی از مدل‌های پاسخگویی به نیازهای مشتریان، توسعه محصولات از طریق اکوسیستم بازار همکاران‌سیستم است. در حال حاضر این پلتفرم ۲۰ شریک توسعه فعال و ۶۸ محصول دارد که برای سال ۱۴۰۱ تداوم توسعه این محصول را در برنامه داریم.


اهداف استراتژیک همکاران‌سیستم


محمد عزیزاللهی یکی از مهم‌ترین نقاط تمرکز همکاران‌سیستم را رهبری محصولی دانست. در این راستا در سال 1401 این موضوع به‌عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی سازمان مورد توجه قرار دارد. عزیزاللهی به فانوس به‌عنوان یک سیستم طراحی جامع برای توسعه نرم‌افزارهای سازمانی همگام با به‌روزترین فناوری‌های روز دنیا اشاره کرد که با استفاده از آن می‌توان بستر توسعه آتی محصولات همکاران‌سیستم را ایجاد کرد. در سال 1401 نیز نسخه به‌روز شده راهکاران با دیزاین سیستم فانوس به بازار عرضه خواهد شد. در کنار این موضوعات عرضه سپیدار ابری با معماری جدید نیز در دستور کار قرار دارد.

همکاران‌سیستم در راستای پیشرو بودن و بهره‌گیری از فناوری‌های روز و نوین، در کنار پاسخگویی به دغدغه‌های آتی مشتریان؛ تمرکز جدی خود را بر تحقیق و توسعه و رصد روندهای جدید فناوری با هدف ارائه نسل جدید محصولات قرار داده است.

مدیرعامل همکاران‌سیستم بیان کرد: «در حال حاضر برای تمامی مشتریان و صنایع، راهکارها، محصولات و خدمات جامع و متنوعی را ارائه می‌دهیم. در این راستا در سال‌های اخیر با حرکت در مسیر فناوری، راهکاران ابری را به بازار و مشتریان عرضه کردیم. در سال 1400 نیز 55 درصد از کل مشتریان جدید شرکت، مشتری محصولات راهکاران ابری بوده‌اند. نکته قابل توجه این است که در آخرین بررسی‌های گارتنر نیز پیش‌بینی‌شده در سال 2022، اندازه بازار رایانش ابری در جهان بیش از 20 درصد رشد خواهد داشت. در سال 1401 نیز با تمرکز بیشتر بر توسعه محصولات راهکاران ابری و ارائه خدمات آی‌تی بر بستر ابر و افزایش سهم از بازار در کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ از طریق راه‌اندازی اولین دیتاسنتر تخصصی ابرآمد، عرضه محصولات و سرویس‌های جدید در حوزه laaS را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.»

عزیزاللهی در خصوص اهداف سال 1401 راهکاران ابری نیز گفت: «همکاران سیستم در نظر دارد بیش از 1200 مشترک فعال از راهکاران ابری را جذب کند و 160 درصد درآمدهای این بخش را افزایش دهد.»

او در قسمت پایانی ارائه خود با اشاره به دیگر اهداف شرکت برای سال جاری گفت: «موفقیت هرچه بیشتر مشتریان، توسعه کیفی و حال خوب سرمایه‌های انسانی از دیگر اهداف مهم شرکت در سال جاری به‌شمار می‌رود. ما اطمینان داریم این اهداف استراتژیک، منسجم و جامع، همکاران‌سیستم را قادر می‌سازد که نه‌تنها مسیر موفقیت آینده را هموار سازد، بلکه از آنها فرصت‌هایی به‌منظور ارزش‌آفرینی بیشتر برای مشتریان، ایجاد منافع پایدار و رقابتی برای سهام‌داران و ایجاد محیطی حرفه‌ای و شاداب برای توسعه سرمایه‌های انسانی خلق کند.»

لازم به ذکر است در بخش دیگری از این مجمع، هیئت‌مدیره شرکت همکاران‌سیستم به سؤالات مطرح‌شده از سوی سهام‌داران پاسخ دادند. از مهم‌ترین پرسش‌های مطرح‌شده می‌توان به عرضه شرکت‌های زیرمجموعه همکاران‌سیستم در بازار سهام و عرضه محصول ابری شرکت سپیدار اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت