راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

دایناشهر شنیدنی شد / آموزش سواد مالی به کودکان

قصه‌های صوتی سواد مالی با عنوان «دایناشهر» با همکاری دو شرکت دانش‌بنیان آکادمی هوش مالی و آی‌قصه منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی آکادمی هوش مالی، کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی با اعلام این خبر گفت: «سواد مالی یکی از مهارت‌های ضروری فردی مورد نیاز در عصر حاضر است که در اغلب کشورها کودکان و نوجوانان مهم‌ترین مخاطبان یادگیری آن هستند و بر خلاف مفاهیم اقتصادی که به نظر پیچیده و کلان می‌رسند، سواد مالی به‌صورت کاربردی افراد را با روش درست مدیریت دخل‌وخرج و اتخاذ تصمیم‌های اقتصادی صحیح آشنا می‌کند.»

او افزود: «آموزش سواد مالی پیش از هر چیز نیازمند تهیه منابع ارزشمند آموزشی است و آکادمی هوش مالی به‌عنوان نهادی تخصصی در جریان شش سال فعالیت خود نزدیک به 150 جلد کتاب منتشر کرده یا در دست نشر دارد. همکاری با نهادهای موفق و تخصصی دیگر مانند آی‌‌قصه زمینه‌ساز گسترش کمی و کیفی هرچه بیشتر سواد مالی در کشور است.»

رودی در معرفی این مجموعه توضیح داد: «داستان مجموعه قصه‌های صوتی سواد مالی در شهری به نام «دایناشهر» رخ می‌دهد که اهالی آن دایناسورها هستند و در هر قسمت به موضوعاتی چون پس‌انداز، خرید هوشمندانه، بودجه‌بندی، کار و کسب درآمد، سرمایه‌گذاری، بیمه و بانک پرداخته می‌شود.»

سپس پوریا عالمی، مدیرعامل آی‌‌قصه گفت: «دایناشهر در چهار فصل تهیه‌ شده که هر فصل شامل 10 قسمت است و اولین قسمت از این مجموعه روز 22 اسفندماه از طریق اپلیکیشن آی‌قصه منتشر می‌شود تا کودکان در تعطیلات سال نو بتوانند از آنها استفاده کنند. ما معتقدیم هر قصه، تجربه زیستن در دنیای جدیدی را به کودکان می‌دهد و به آنها کمک می‌کند تا با همذات‌پنداری با شخصیت‌های داستان، احساسات و هیجانات گوناگونی را تجربه کنند و قدرت تخیل و رؤیاپردازی‌شان افزایش پیدا کند.»

مدیرعامل آی‌‌قصه با تأکید بر اهمیت جذابیت قصه گفت: «مهم‌ترین ویژگی داستان‌، سرگرم‌کنندگی آنها برای بچه‌هاست. این سرگرم‌کنندگی البته توأم با کیفیت خوب متن و صدا و تصویر است. اگر محتوای قصه‌ها و کیفیت تولید و اجرا خوب باشد، کودکان هم جذب خواهند شد، وگرنه اگر فقط پیام‌دار بودن اثر، ارزش محسوب شود، کودکان، کار را پس می‌زنند. امیدوارم دایناشهر بچه‌ها را جذب دیم‌دیم و شخصیت‌هایش کند.»

عالمی ضمن تشریح فرایند آماده‌سازی این مجموعه گفت: «در ابتدا ایده‌های متنوعی درباره چند شهر مختلف با موجودات مختلف از سوی نویسنده این مجموعه پیشنهاد شد که از بین آنها، ایده دایناشهر و دایناسورها انتخاب شد؛ چراکه دایناسورها همیشه مورد توجه بچه‌ها هستند. از طرفی ویژگی‌‌های ظاهری دایناسورها به خلق یک دنیای تخیلی کمک می‌کرد.»

مدیرعامل آی‌‌قصه در توضیح مشخصه‌های دایناشهر و قصه‌های سواد مالی کودکان گفت: «انتقال اطلاعات مفید و غیرمستقیمی که در خلال زندگی چند دایناسور به مخاطب منتقل می‌شود، یکی از ویژگی اصلی این مجموعه است. اینکه کودکان (و حتی بزرگ‌ترها) بتوانند با شنیدن این داستان‌ها، دانش سواد مالی خود را افزایش دهند، اتفاق خوبی برای خانواده‌ها خواهد بود.»

عالمی ادامه داد: «تیم تحریریه آی‌‌قصه در دو سال گذشته ۵۰۰ قصه صوتی سرگرم‌کننده برای کودکان فارسی‌زبان سراسر دنیا تولید و منتشر کرده است. این قصه‌ها در زمینه‌های مختلفی همچون علمی، آموزشی، تربیتی و غیره هستند. اپلیکیشن آی‌‌آقصه رتبه اول اپلیکیشن‌های کودک به زبان فارسی را داراست و ۱۵۰ هزار نصب دارد و مورد توجه کارشناسان و خانواده‌ها قرار گرفته است. به همین دلیل آی‌‌قصه به‌عنوان تولیدکننده قصه‌های استاندارد شناخته می‌شود و همین موضوع باعث همکاری‌های بین‌سازمانی در حوزه تولید قصه برای کودکان شده است.»

او در پایان عوامل اجرایی این مجموعه را معرفی کرد و گفت: «نویسنده این مجموعه فریناز مختاری؛ آهنگ‌ساز، بامداد افشار؛ راوی، آزاده مؤیدی‌فرد؛ گویندگان پیمان فاطمی، یاشار ابراهیمی، اکرم عبدی، مهسا نوروزی و آزاده مؤیدی‌فرد؛ تنظیم صدا، مهدی مجنونی و طراح شخصیت‌ها مجتبی حیدرپناه است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.