راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

آکادمی ایرانسل «انقلاب متاورس» را بررسی می‌کند / از بازی و رؤیا تا واقعیت

آکادمی ایرانسل با برگزاری یک وب‌سمینار، درباره متاورس تحت عنوان «از بازی و رؤیا تا واقعیت» انقلاب متاورس را به‌عنوان تجلی پارادایم نوظهور دنیای فناوری، بررسی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این وب‌سمینار، با عنوان «از بازی و رؤیا تا واقعیت» همراه با نمایشگاه جانبی و با حضور کسب‌وکارهای فعال این حوزه، یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ از ساعت ۱۳:۳۰ تا ۲۱ در آکادمی ایرانسل برگزار و به‌صورت زنده از تلویزیون اینترنتی «لنز» ایرانسل، پخش می‌شود.

در این وب سمینار، با تشکیل کارگروه‌های آموزشی و کاربردی در حوزه‌هایی مانند متاورس، NFT، شهر هوشمند، امنیت داده‌ها، حقوق قانونی مجازی و کسب‌و‌کارهای نوین، ضمن بررسی ابعاد گوناگون و جنبه‌های مختلف تحولات جدید دنیای فناوری، تلاش می‌شود تا علاوه بر بالا بردن ضریب آگاهی عمومی جامعه و آموزش افراد، در مسیر ایجاد بستری برای شکوفایی اقتصاد ملی، گام برداشته شود.

از جمله محورهای ارائه در این وب سمینار، می‌توان به رویکرد ایرانسل در تحول دیجیتال، شهروند دیجیتال در متاورس، متاورس و تحول دیجیتال، ظهور و رشد فناوری و تأثیر آن در زیست‌بوم کسب‌وکار، یونیورس در متاورس، انواع متاورس بر اساس شرکت‌های فعال، شهر هوشمند در متاورس، مزرعه متاورس و امنیت در NFT اشاره کرد.

دو پنل تخصصی نیز با حضور کارشناسان و فعالان زیست‌بوم فناوری، با موضوع «متاورس، چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو» و «انتقال تجربه عملی و کاربردی در متاورس»، در این وب سمینار، اجرا می‌شود. بازدید از نمایشگاه تجهیزات متاورس با حضور فعالان کسب‌وکار نیز از دیگر بخش‌های این وب سمینار است.

آکادمی ایرانسل از تمامی جوانان جویای کسب تجربه‌های جدید مبتنی بر فناوری‌های نوین، صاحبان مشاغل و مدیران کسب‌و‌کارهایی که به آشنایی بیشتر با فرصت‌های پیش روی ایجادشده در متاورس علاقه‌مند هستند و به‌طور ویژه از فعالان و علاقه‌مندان به حوزه فناوری بلاکچین، کسب درآمد در حوزه NFT و متاورس، فعالان و توسعه‌دهندگان حوزه بازی‌های رایانه‌ای، صاحبان مشاغل در حوزه‌های صنعت، ساختمان، واردات و صادرات و…، کسب‌وکارهای نوپای فعال در حوزه فناوری اطلاعات، مدیران توسعه بازار و هکرهای رشد، برای شرکت در این وب سمینار دعوت کرده است.

این رویداد به‌صورت حضوری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، در آکادمی ایرانسل واقع در ایستگاه نوآوری شریف برگزار و به‌صورت آنلاین توسط تلویزیون اینترنتی لنز ایرانسل پخش می‌شود. دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در این رویداد، از طریق وب‌سایت آکادمی ایرانسل امکان‌پذیر است.


نگاهی به اهداف آکادمی ایرانسل


آکادمی ایرانسل، در قالب مجموعه «ایرانسل لبز (Irancell Labs)» تأسیس‌شده و به بیان دقیق‌تر، مرکز آموزشی این مجموعه است. هدف ایرانسل از راه‌اندازی آکادمی، این است که برای توسعه جریان آموزشی مهارت محور، توانمندسازی مشتریان، مشارکت در خلق روش‌های نوین آموزش دیجیتال و عرضه عادلانه آموزش، به سهم خود گامی مؤثر بردارد.

آموزش‌های ارائه‌شده در آکادمی ایرانسل، در نگاهی کلی، شامل آموزش‌های تخصصی و نوآورانه برای توانمندسازی منابع انسانی شرکت ایرانسل، آموزش‌های مهارت محور در حوزه‌های تخصصی برای تأمین نیازهای علمی نیروهای انسانی در شرکت‌های همکار ایرانسل، آموزش دیجیتال برای مشتریان ایرانسل در گروه‌های تخصصی مدیریت حرفه‌ای و فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش استارتاپ‌ها و فرایند شتاب‌دهی و ارائه خدمات منتورینگ هستند.

ارائه آموزش دیجیتال در جهت دسترسی آسان و عادلانه برای مشتریان، ارتقای سطح دانش مدیریتی و فنی مدیران و کارشناسان ایرانسل، پیاده‌سازی آموزش تخصصی و مهارت محور برای همکاران غیرمستقیم ایرانسل در جهت بهبود خدمات نوین و احراز بالاترین درجه رضایتمندی مشتریان از آموزش‌های حرفه‌ای و مهارت محور از جمله اهداف آکادمی ایرانسل هستند.

مجموعه ایرانسل لبز، از سال ۱۳۹۸، باهدف تعمیق ارتباط ایرانسل، اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران، با جامعه دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور و با مأموریت انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری‌سازی در زمینه شبکه ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب‌وکارهای پیرامونی با کمک مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، اعم از دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور، باهدف تأمین نیازمندی‌های بازار ICT تأسیس‌شده است.

چشم‌انداز این مجموعه، پیشگام بودن در توسعه منابع انسانی و زیرساخت‌های تحقیقاتی اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به جایگاه برترین شرکت ملی در زمینه خلق محصولات و خدمات این حوزه است و بخش تحقیق و توسعه، مرکز نوآوری ایرانسل و آکادمی ایرانسل، از جمله بخش‌های اصلی آن هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.