راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ایده مکالمه رایگان مخابرات به دولت

داوود زارعیان با بیان اینکه رویکرد دنیا به مساله تلفن ثابت، مبنی بر تعرفه گران مکالمات است، گفت: مخابرات ایده‌ای را مطرح کرده که در صورتی که دولت با آن موافقت کند، می‌تواند تعرفه گذاری بخش تلفن ثابت را متحول کند. وی در مورد این ایده گفت: مخابرات حاضر است به ازای هر خط تلفن ثابت ماهانه ۱۰هزار تومان درآمد داشته باشد و مکالمات را برای مشترکان آزاد کند این به این معنی است که هر مشترک ماهانه ۱۰هزار تومان به مخابرات هزینه پرداخت کند و به هر میزانی که بخواهد با تلفن ثابت خود با تمام نقاط داخل و خارج از کشور مکالمه داشته باشد.

رییس روابط‌عمومی شرکت مخابرات ایران میزان درآمد مخابرات از خط تلفن ثابت را ۶۵۰۰تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به افزایش تورم و اتفاقات چند سال گذشته هزینه نگهداری هر خط تلفن ثابت بیش از ۳هزار تومان است اما مخابرات بابت هزینه نگهداری تنها ۳۱تومان آبونمان از مشتریان دریافت می‌کند. زارعیان گفت: هم اکنون بیش از ۴میلیون شماره تلفن ثابت نیمه‌فعال در کشور وجود دارد و هزینه واگذاری یک خط تلفن ثابت در بسیاری از مناطق نیز بیش از ۷۰۰هزار تومان است که ما این خطوط را مجبوریم ۵۰هزار تومان بفروشیم. با این محاسبات چنانچه با نرخ دریافت ۱۰هزار تومان به ازای هر خط موافقت شود، بسیاری از مشکلات تعرفه این بخش حل خواهد شد.

منبع: مهر

1 نظر
  1. بهرام می‌گوید

    مدیران مخابرات بدانند این بخش سرمایه متعلق به مشترکین است که مال خودشان یا ارثیه باباییشان بدهیشان به مشترکین هر زمان که باشد باید پرداخت شود بننده که با گرفتن وکیل اقدام قانونی خواهم کرد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.