بانک‌ها

در پی عرضه وپاسار؛ صنعت بانکداری بزرگترین صنعت بورس شد

بانک پاسارگاد ( با نماد وپاسار) نهمین بانکی بود که وارد بازار سرمایه شد و پنج هزار و۷۰۰ میلیارد تومان به ارزش بازار اضافه کرد.

دکتر حسن قالیباف اصل ـ مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به عرضه بانک پاسارگاد در بورس اشاره کرد و گفت: پاسارگاد نهمین بانکی بود که وارد بازار سرمایه شد و پنج هزار و۷۰۰ میلیارد تومان به ارزش بازار اضافه کرد.

وی با بیان این‌که بانک پاسارگاد بزرگترین بانک در صنعت بانکداری بورس است، عنوان کرد:‌ارزش صنعت بانکداری قبل از ورود بانک پاسارگاد ۱۹ هزار میلیارد تومان بود و ۱۹ درصد ارزش بازار را به خود اختصاص می‌داد در حالی که بعد از ورود بانک پاسارگاد ارزش صنعت بانکداری در بورس به ۲۴ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رسید که ۲۱ درصد کل ارزش بازار را این صنعت به خود اختصاص می‌دهد و به عنوان بزرگترین صنعت حاضر در بورس است.

قالیباف به کشف قیمت سهام این شرکت اشاره کرد و افزود: ‌کشف قیمت این سهم در جلسه آکشن(حراج) انجام شد و با توجه به این‌که حدود ۳۰ درصد سهام بانک پاسارگاد شناور بود لذا به روش بازگشایی نماد، کشف قیمت صورت گرفت.

او ادامه داد: ‌لذا عرضه اولیه برای این بانک انجام نشد و در جلسه آکشن کشف قیمت صورت گرفت و قیمت ۲۱۰ تومان و شش ریال توسط بازار کشف شد و بعد از جلسه آکشن، برای این سهم در نماد عادی حدود۷۰ میلیون صف خرید تشکیل شد.

پیش از این بانک پاسارگاد اعلام کرده بود:

در بخش خدمات بانکداری الکترونیک هم بانک پاسارگاد با راه‌‌اندازی بانکداری مجازی، اولین بانکی است که در این راه قدم برداشته است. سیستم بانکداری مجازی بانک پاسارگاد، ارائه‌دهنده مجموعه‌ای از خدمات بانکی است که برای نخستین بار توسط این بانک و به منظور رفاه حال مشتریان و کاهش مراجعه حضوری به شعبه‌ها در فضای مجازی راه‌اندازی شده و امکاناتی چون خدمات سپرده، خدمات کارت، خدمات چک، خدمات تسهیلات و خدمات ارزی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

 

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */