راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

در پی عرضه وپاسار؛ صنعت بانكداري بزرگترين صنعت بورس شد

بانك پاسارگاد ( با نماد وپاسار) نهمين بانكي بود كه وارد بازار سرمايه شد و پنج هزار و700 ميليارد تومان به ارزش بازار اضافه كرد.

دكتر حسن قاليباف اصل ـ مدير عامل شركت بورس اوراق بهادار تهران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به عرضه بانك پاسارگاد در بورس اشاره كرد و گفت: پاسارگاد نهمين بانكي بود كه وارد بازار سرمايه شد و پنج هزار و700 ميليارد تومان به ارزش بازار اضافه كرد.

وي با بيان اين‌كه بانك پاسارگاد بزرگترين بانك در صنعت بانكداري بورس است، عنوان كرد:‌ارزش صنعت بانكداري قبل از ورود بانك پاسارگاد 19 هزار ميليارد تومان بود و 19 درصد ارزش بازار را به خود اختصاص مي‌داد در حالي كه بعد از ورود بانك پاسارگاد ارزش صنعت بانكداري در بورس به 24 هزار و 700 ميليارد تومان رسيد كه 21 درصد كل ارزش بازار را اين صنعت به خود اختصاص مي‌دهد و به عنوان بزرگترين صنعت حاضر در بورس است.

قاليباف به كشف قيمت سهام اين شركت اشاره كرد و افزود: ‌كشف قيمت اين سهم در جلسه آكشن(حراج) انجام شد و با توجه به اين‌كه حدود 30 درصد سهام بانك پاسارگاد شناور بود لذا به روش بازگشايي نماد، كشف قيمت صورت گرفت.

او ادامه داد: ‌لذا عرضه اوليه براي اين بانك انجام نشد و در جلسه آكشن كشف قيمت صورت گرفت و قيمت 210 تومان و شش ريال توسط بازار كشف شد و بعد از جلسه آكشن، براي اين سهم در نماد عادي حدود70 ميليون صف خريد تشكيل شد.

پیش از این بانک پاسارگاد اعلام کرده بود:

در بخش خدمات بانكداري الكترونيك هم بانك پاسارگاد با راه‌‌اندازي بانكداري مجازي، اولين بانكي است كه در اين راه قدم برداشته است. سيستم بانكداري مجازي بانك پاسارگاد، ارائه‌دهنده مجموعه‌اي از خدمات بانكي است كه براي نخستين بار توسط اين بانك و به منظور رفاه حال مشتريان و كاهش مراجعه حضوري به شعبه‌ها در فضاي مجازي راه‌اندازي شده و امكاناتي چون خدمات سپرده، خدمات كارت، خدمات چك، خدمات تسهيلات و خدمات ارزي را در اختيار مشتريان قرار مي‌دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.