راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آغاز واکسیناسیون کارکنان نظام بانکی همزمان با عید غدیر

به گفته مدیرعامل بانک صادرات، واکسیناسیون ۲۴۰ هزار نفر از شبکه بانکی ظرف ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد و این طرح که با تلاش شورای هماهنگی بانک‌ها و کانون بانک‌های خصوصی و با پیگیری‌های مدیران محترم عامل بانک‌ها، ‌مسئولان بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین مسئولان وزارت بهداشت در روز عید غدیر خم به نتیجه رسیده، مایه خوشحالی و قدردانی است.

کارکنان بانک‌ها به دلیل نوع شغل و ارتباط چهره به چهره با مردم و همچنین حجم متواتر ارائه خدمات، دارای شغلی پر ریسک هستند. بنابر گزارش‌های منتشر شده، نظام بانکی کشور ۲۴۰ هزار کارمند دارد که تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر از آنها به کرونا مبتلا و ۲۶۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. بر همین اساس مدیرعامل بانک صادرات ایران از  واکسیناسیون ۲۴۰ هزار نفر از شبکه بانکی ظرف ۱۰ روز آینده خبر داد.

حجت‌الله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در مراسم آغاز طرح واکسیناسیون سراسری کارکنان شبکه بانکی کشور که همزمان با روز عید سعید غدیر خم با حضور علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، محمد طالبی، دبیرکل بانک مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها و تعدادی از کارکنان شعب بانک‌ها در محل بانک مرکزی برگزار شد، اعلام کرد: «واکسیناسیون ۲۴۰ هزار نفر از شبکه بانکی ظرف ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد و این طرح که با تلاش شورای هماهنگی بانک‌ها و کانون بانک‌های خصوصی و با پیگیری‌های مدیران محترم عامل بانک‌ها، ‌مسئولان بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین  مسئولان وزارت بهداشت در روز عید غدیر خم به نتیجه رسیده، مایه خوشحالی و قدردانی است.»

او افزود: «بیش از یک سال و نیم از شیوع بیماری کرونا می‌گذرد و این ویروس منحوس با وجود تلاش‌های همه کادر درمان به سختی تحت کنترل قرار گرفته و با تلاش‌های انجام شده این فضا فراهم شده تا ۲۴۰ هزار همکار شبکه بانکی امکان دریافت واکسن را پیدا کنند. تلاش‌های انجام شده در مجموعه وزارت بهداشت و ارائه شیوه نامه بهداشتی به بانک‌ها، باعث شد تا روند شیوع و ابتلای کرونا در بانک‌ها بیش از پیش کنترل شود.»

مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنین در ادامه گفت: «از آغاز شیوع بیماری کرونا تاکنون همکاران بانکی در شعب تعطیلی نداشته و در پشت باجه و واحد‌های ستادی به مردم خدمت کرده‌اند و علاوه بر همکاران پشت باجه یکی از  مدیران عامل بانک‌ها هم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند که از خداوند متعال برای ایشان علو درجات و برای خانواده‌هایشان صبر مسألت داریم. تلاش چند ماهه بانک‌ها سرانجام نتیجه داد و طبق نوبت‌بندی انجام شده در سراسر کشور، واکسیناسیون همکاران بانک صادرات ایران با اولویت صف و سپس ستاد انجام خواهد شد.»

صیدی همچنین با اشاره به این که همکاران بانک‌ها همواره و پا به پای کادر درمان برای خدمت‌رسانی به مردم حاضر بوده‌اند، اظهار امیدواری کرد با تزریق واکسن بهتر و آسوده تر از گذشته بتوانند در خدمت مردم باشند.

در این مراسم فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر  تهران نیز با ارائه گزارشی از روند گسترش بیماری کرونا و ابتلای کارکنان نظام بانکی اطلاعاتی ارائه داد و گفت: «در چند استان کشور مانند استان‌های گلستان و قزوین و حتی برخی شهرهای کوچک، پس از کادر درمان، کارکنان بانک‌ها بیشترین میزان ابتلا و فوت ناشی از کرونا را داشته‌اند و ابتلای کارکنان بانک‌ها به این بیماری نسبت به سایر مشاغل تا ۷.۵ برابر بیشتر است. ایمن سازی در برابر این بیماری تنها بعد از تزریق دوز دوم انجام می‌شود و باید نسبت به آن توجه کرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.