راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

بزرگ‌ترین عملیات پولشویی با ارزهای دیجیتالی در انگلیس متوقف شد / مصادره ارز دیجیتالی به ارزش 114 میلیون پوند

پلیس انگلیس به دنبال تحقیقات گسترده موفق شد با شناسایی یک باند پولشویی، مقدار قابل‌توجهی ارز دیجیتالی به ارزش ۱۱۴ میلیون پوند ( ۱۵۸.۸ میلیون دلار) را که برای پولشویی مورداستفاده قرار می‌گرفتند مصادره کند. این یکی از بزرگ‌ترین پرونده‌ها در سطح جهان است.

به گزارش ایسنا، در بیانیه پلیس انگلیس آمده است که عملیات رصد و مصادره این رمز ارزها توسط بخش مبارزه با جرائم اقتصادی صورت گرفته است. اگرچه در این بیانیه به جزییات بیشتری اشاره نشده اما در آن گفته‌شده است که تحقیقات دراین‌باره هنوز ادامه دارد. از هویت افرادی که در این باند فعالیت می‌کرده‌اند فعلاً اطلاعاتی در دست نیست.  

گراهام مک نالتی کمیسر پلیس انگلیس گفت: «وجه نقد هنوز هم محبوب‌ترین ابزار برای پولشویی است اما با پیشرفت تکنولوژی و توسعه پلتفرم‌های دیجیتالی، برخی از تبهکاران به استفاده از روش‌های پیچیده‌تری رو آورده‌اند.»   

انگلیس ازجمله کشورهایی است که در ماه‌های اخیر برخورد با سو استفاده از ارزهای دیجیتالی را تشدید کرده است. پیش‌ازاین اعلام‌شده بود پلیس در منطقه بیرمنگهام یک مزرعه غیرقانونی استخراج بیت‌کوین را توقیف کرده که در آن بیش از ۱۰۰ دستگاه ماینر کار گذاشته‌شده بوده است. سودآوری روزانه این مزرعه بالغ‌بر هزاران پوند بوده و پلیس پس‌ازآن به این مزرعه مشکوک شد که همسایگان گزارش فعالیت‌های غیرعادی شبانه در آن و سروصدای زیاد را به پلیس داده بودند.

باوجود مصادره شدن این مزرعه و تجهیزات آن توسط پلیس، کسی در رابطه با این پرونده بازداشت نشد اما این مزرعه دومین مزرعه غیرقانونی انگلیس در منطقه غرب این کشور بود که توسط پلیس شناسایی و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد.  

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.