راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده منتظر دستور بانک مرکزی

مسئولان بانک آینده اعلام کرده‌اند هنوز ابلاغیه رسمی از سمت بانک مرکزی در خصوص ادغام بانک آینده و موسسه اعتباری کاسپین، دریافت نشده است.

 به گزارش ایسنا، اخیراً گفته‌هایی مبنی بر ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده مطرح‌شده؛ ماجرا از این قرار است که در اسفندماه ۱۳۹۴ بانک مرکزی با دادن مجوز به این مؤسسه بانام جدید «کاسپین» موافقت کرد. این مؤسسه در راستای برنامه ساماندهی بانک مرکزی از ادغام مؤسسه‌های مالی اعتباری فرشتگان و فردوسی پدید آمده‌ است.

فعالیت مؤسسه کاسپین به دنبال ادعایی که درخصوص کسری دارایی حدود ۵٬۶۰۰ میلیارد تومانی تعاونی فرشتگان به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های آن مطرح شد با مشکل هجوم سپرده‌گذاران برای برداشت سپرده خود و به‌تبع کمبود نقدینگی در مؤسسه با مشکل مواجه شد. درنهایت دولت با تأمین بودجه، پرونده این موسسه و چند تعاونی اعتباری دیگر را برچید که همین امر موجب اعتراض کارشناسان اقتصادی شد.

اما در روزهای اخیر عنوان‌شده که ادغام موسسه کاسپین در بانک آینده در حال انجام است و این بانک با ادغام این موسسه مجوز افزایش تعداد شعب خود را می‌گیرد. اما پیگیری‌ها از بانک آینده، بیانگر این است که در این زمینه، هنوز ابلاغیه رسمی از سمت بانک مرکزی دریافت نشده است. 

بنابراین، بانک آینده برای ادغام موسسه اعتباری کاسپین منتظر دستور رسمی بانک مرکزی است. از سوی دیگر، در صورت ادغام موسسه اعتباری کاسپین در بانک آینده از این به بعد این موسسه با تابلوی بانک خصوصی فعالیت خواهد کرد.

منبع ایسنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.