راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

پنجمین سایت 5G ایرانسل در شیراز راه‌اندازی می‌شود

توسعه پوشش 5G ایرانسل در سراسر کشور، پس از تهران، از شیراز آغاز می‌شود. پس از راه‌اندازی چهار سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه توسط ایرانسل در تهران، شیراز دومین شهر ایران است که با راه‌اندازی پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل، شهروندانش می‌توانند جدیدترین فناوری اینترنت جهان را در شبکه کاربردی و واقعی ایرانسل تجربه کنند.

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، این سایت یکشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، در مراسمی با حضور حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، عنایت‌الله رحیمی استاندار فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی‌فقیه، تولیت آستان مقدس حضرت احمد بن موسی (ع)، امام‌جمعه شیراز و نماینده استان فارس در مجلس خبرگان رهبری، حیدر اسکندرپور شهردار شیراز، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و جمعی از مقامات استانی و محلی، در محل سایت 5G یرانسل در مجاورت ارگ تاریخی کریم‌خانی شیراز، افتتاح می‌شود.

ایرانسل که مطالعه نسل پنج تلفن‌همراه را از سال ۱۳۹۵ با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت‌های معتبر بین‌المللی آغاز کرده بود، موفق شد در سال ۱۳۹۶ برای نخستین بار در ایران، نمونه‌ای از شبکه کامل 5G را آزمایش کند. ایرانسل اول مرداد ۱۳۹۹، نخستین سایت تجاری نسل پنج تلفن‌همراه ایران را با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، در پژوهشگاه ICT راه‌اندازی کرد. این سایت، در حاشیهٔ جلسه هیأت دولت، توسط رئیس‌جمهوری به صورت آنلاین افتتاح شد.

با فاصله چند روز پس از آن، در هفتم مرداد ماه، دومین سایت 5G، در ساختمان مرکزی ایرانسل توسط دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل، در حضور خبرنگاران رونمایی شد. سومین سایت نسل پنج ایران و ایرانسل هم، ۲۱ آبان ماه در دانشگاه تربیت‌مدرس و در یک فضای بیرونی (outdoor) به بهره‌برداری رسید.

چهارمین سایت یران و ایرانسل، در بوستان آب و آتش تهران (پل طبیعت)، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به صورت آنلاین توسط وی افتتاح شد و در دسترس استفاده عموم مردم قرار گرفت.

پنجمین سایت تجاری 5G ایران و ایرانسل نیز که قرار است ۳اسفند در شهر شیراز به بهره‌برداری برسد، مانند سایت آب و آتش، در دسترس استفاده عموم مردم است. کاربرانی که گوشی تلفن‌همراه آن‌ها از فناوری نسل پنج تلفن‌همراه پشتیبانی می‌کند، می‌توانند با اتصال به این سایت، سریع‌ترین نسل اینترنت جهان را تجربه کنند و کاربرانی که گوشی هوشمند آنها قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G را نداشته باشد نیز می‌توانند از طریق Hotspot مودم 5G ایرانسل در این سایت، به صورت وای فای به شبکه نسل پنج تلفن‌همراه متصل شوند.

ششمین سایت 5G ایرانسل نیز در اسفند ماه ۱۳۹۹ در جزیره کیش راه‌اندازی می‌شود. پیرو همکاری موفق ایرانسل و شهرداری شیراز در اجرای پروژه فیبرنوری و شهر هوشمند، شیراز به‌عنوان نخستین مقصد 5G یرانسل پس از تهران برگزیده شد و با همکاری شهرداری شیراز و اختصاص فضای مناسب جهت راه‌اندازی سایت توسط ایرانسل در نزدیکی بافت تاریخی این شهر، سایت 5G ایرانسل یکشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۹۹ در مجاورت ارگ تاریخی کریم‌خانی شیراز راه‌اندازی شده و خدمات آن در دسترس شهروندان شهر حرم اهل‌بیت و مهد تمدن، هنر و ادب قرار می‌گیرد.

با راه‌اندازی شبکه نسل پنج تلفن‌همراه ایرانسل، تاکنون تست‌های سرعتی در بازه دانلود بین ۳ تا ۳.۵ گیگابیت بر ثانیه در این شبکه ثبت شده است.

منبع روابط عمومی ایرانسل
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.