راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان دسترسی به سامانه صیاد از طریق اپلیکیشن تاپ / قوانین جدید چک در راستای افزایش امنیت کسب‌وکارها

افرادی که کسب‌وکارشان با بخش بانکی و صدور چک‌ها گره‌خورده است، حتماً با خطرهای امنیتی و هویتی آن آشنا هستند. در حال حاضر نمی‌توان شغلی را پیدا کرد که هر چند وقت یک‌بار، برای انجام معاملات تجاری درگیر دریافت و تحویل چک‌های بانکی نباشد؛ بنابراین، توجه به احراز هویت، تشخیص اصالت چک‌ها و اطمینان از پرداخت شدن آن‌ها، یکی از مهم‌ترین بخش‌های تجارت و کسب‌وکارهای امروزی به‌شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان، این موضوع از اصلی‌ترین دغدغه‌های صاحبان مشاغل و فعالان شرکت‌های تجاری است و در حقیقت، پرداخت شدن چک‌های بانکی است که فعالیت هر کار تجاری و ادامه آن را تضمین می‌کند. در این شرایط، وجود قوانین بانکی هستند که امنیت چک‌ها را چند برابر می‌کنند و این قوانین تضمین و اطمینان خاطر زیادی را برای مشتریان بانک‌ها فراهم می‌کنند.

برای تضمین بهتر چک‌های بانکی، طبق قانونی که در آبان ماه سال ۹۷ در مجلس به تصویب رسید، بر اساس آن بانک مرکزی از تاریخ ۲۲ آذرماه سال ۹۹ زیرساخت‌ها و شرایط اجرای قانون صدور چک بانکی جدید را فراهم کرد. مهم‌ترین نکته در این قانون، الزام صدور چک‌ها به نام فرد گیرنده است و تمامی دارندگان چک بانکی باید به آن توجه کنند.


چرا اجرای ضوابط جدید صدور چک ضروری است؟


علاوه بر این که دارندگان حساب بانکی باید برگه چک را به نام فرد گیرنده صادر کنند، انتقال چک‌ها نیز باید در سامانه صیاد ثبت شود. این کار جایگزین پشت‌نویسی چک‌ها شده است. بر اساس قانون تصویب‌شده، امنیت بالایی برای صدور چک‌های بانکی پیش‌بینی‌شده است چرا که افراد باید اطلاعات مربوطه را در سامانه صیاد و با استفاده از درگاه‌های بانکی ثبت کنند. برای این کار تنها نیاز است تا از یک برنامه تلفن همراه یا هر دستگاه متصل به اینترنت استفاده شود.

بنابراین، فقط گرفتن یک استعلام کافی است تا بتوان اصالت چک‌ها را تأیید کرد و در مورد پرداخت شدن آن‌ها مطمئن بود. اهمیت این روش در آن است که دریافت‌کننده چک بانکی می‌تواند به‌آسانی و از طریق یک اپلیکیشن موبایلی در دسترس اطلاعات چک مربوطه را استعلام کند و این کار به‌وسیله سامانه صیاد قابل انجام است.

سامانه صیاد در اپلیکیشن تاپ امکانات دیگری را نیز فراهم می‌کند که یکی از آن‌ها امکان انتقال چک به نام فرد دیگر پس از دریافت چک است. در حقیقت، این سامانه یک سیستم یکپارچه در شبکه بانکی است که از طرف بانک مرکزی ایران راه‌اندازی شده است و به وسیله آن می‌توان به خدمات نوین آنلاین دست پیدا کرد. نکته مهم در این است که سامانه صیاد امکانات قابل‌توجهی دارد و استفاده از آن در شرایط کنونی برای صاحبان مشاغل اهمیت زیادی دارد.

شاید نگرانی در مورد نحوه دسترسی و استفاده از این قابلیت بانکی باشد؛ اما در شرایطی که فناوری‌های امن و جدید در اختیار مشتریان قرار دارند، آیا جای نگرانی وجود خواهد داشت؟ استفاده از این خدمات تنها به وسیله یک دستگاه تلفن همراه و یک اپلیکیشن مانند تاپ امکان‌پذیر است. علاوه بر این، مزیت مهم آن در دسترس بودن در تمامی ساعت‌های شبانه‌روز است که با این کار دیگر نیازی به مراجعه مداوم به شعبه بانک نیست.


خدمات پرداخت الکترونیک تاپ (به‌زودی)؛ روشی سریع برای تراکنش‌های بانکی


در حال حاضر می‌توان بسیاری از امکانات بانکی و تراکنش‌های مختلف را تنها در یک ابزار کاربردی جست‌و‌جو کرد. یکی از این ابزارها اپلیکیشن تاپ است که باهدف ارائه خدمات پرداخت الکترونیک توسعه داده شده است و وجود آن برای افرادی که مشغله زیاد و زمان کمی دارند، ضروری به نظر می‌رسد.

در حقیقت، علاوه بر خدمات بسیاری مانند انتقال وجه یا کارت به کارت، خدمات خودرو، خدمات بیمه، استعلام انواع قبوض و پرداخت آن‌ها، استعلام وضعیت چک با تاپ فراهم‌شده است؛ مزیت مهمی مانند احراز هویت صاحب چک با اپلیکیشن تاپ نیز امکان‌پذیر است.

خدمات چک بانکی در سرویس سامانه صیاد تاپ با استفاده از نصب اپلیکیشن تاپ قابل دریافت است. این قابلیت رایگان از طرف شرکت تابان آتی پرداز که زیر مجموعه گروه داده‌پردازی بانک پارسیان است، در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. مشتریان بانک‌ها از طریق خدمات صیاد می‌توانند به امکانات زیر دسترسی داشته باشند:

  • ثبت اطلاعات چک صادرشده
  • بررسی اعتبار صادرکننده چک
  • انتقال چک صادرشده به نام فرد دیگر
  • استعلام آخرین وضعیت چک صادرشده

سامانه صیاد تاپ سرویسی امن و یکپارچه است که امکانات مختلفی را به‌صورت یکجا و با سرعت زیاد فراهم می‌کند و نکته مهم استفاده آسان از خدمات آن است.

امروزه برای دریافت اپلیکیشن‌ها و ابزارهای کاربردی روش آسانی وجود دارد و آن مراجعه به اپ استورها و فروشگاه‌های برنامه تلفن همراه است. برای دریافت اپلیکیشن تاپ می‌توان به گوگل‌پلی یا به وب‌سایت تاپ مراجعه کرد. برای استفاده از خدمات پرداخت الکترونیک تاپ در اختیار داشتن یک کارت‌بانکی عضو شتاب و دریافت رمز دوم کارت کافی است.

گفتنی است، در صورتی که قبلاً رمز دوم کارت فعال شده باشد، دریافت آن از طریق امکانات داخلی اپلیکیشن امکان‌پذیر است. امکانات سرویس چک‌های بانکی سامانه صیاد نیز از طریق اپلیکیشن تاپ در دسترس است.


تجربه امن صدور چک‌های بانکی با خدمات سامانه صیاد اپیلیکیشن تاپ


با توجه به حذف فرآیند صدور چک در وجه حامل و الزام ثبت اطلاعات چک‌ها در سامانه صیاد، مشتریان بانک‌ها نیاز به قابلیتی دارند که به‌آسانی و سرعت بالا، عملیات ثبت اطلاعات را انجام دهد. در حقیقت، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های تلفن همراه این مشکل را حل کرده‌اند. سامانه صیاد یکی از خدمات تاپ است که هدف از آن سرعت بخشیدن به فرآیند ثبت اطلاعات چک‌ها و استعلام بدون دردسر آن است. مطمئناً در صورتی که افراد استفاده زیادی از برگه‌های چک بانکی دارند، دغدغه استعلام و تشخیص هویت برایشان وجود دارد و این موضوع در دنیای پرمشغله کنونی می‌تواند بسیار وقت‌گیر و حتی دردسرساز باشد.

با استفاده از خدمات سامانه صیاد تاپ یک قابلیت مهم و کاربردی در اختیار کاربر است که امکانات آن تجربه‌ای سریع و امن را برای دسترسی به سامانه صیاد فراهم می‌کنند. امنیت در پرداخت‌ها و تراکنش‌های بین بانکی اصل مهمی است که مورد توجه مشتریان و کاربران است. به همین دلیل اشاره به این موضوع ضروری است که خدمات صیاد زیر نظر بانک مرکزی، شاپرک و شرکت تجارت الکترونیک پارسیان ارائه می‌شود.

منبع روابط عمومی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.