راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

در آزادراه تهران-پردیس به جای پول مردم به آنها فیش می‌دهند!؟

ایلنا نوشت: «در یک اقدام بی‌سابقه و غیرقانونی باجه‌های عوارضی در آزادراه تهران- پردیس به‌جای مابقی پول مردم‌، فیش‌هایی با مبالغ ۲۰۰ تومانی که خود چاپ کرده‌اند به رانندگان می‌دهند.»

این دیگر چه مدلی است؟

مسئولین مربوطه در آزادراه تهران- پردیس اقدام به چاپ پول به‌صورت فیش کرده‌اند. به این صورت است که در باجه‌های عوارضی این آزادراه‌ به جای بقیه پول رانندگان فیش‌های ۲۰۰ تومانی می‌دهند که به مثابه پول است و برروی آن هم‌ نوشته شده که این قبض در آزاد‌راه تهران- پردیس دارای اعتبار است. برخی از رانندگان به این اقدام اعتراض کردند و برخی هم اظهار می‌داشتند شاید تا چندماه آینده هم از این جاده عبور نکنند ولی مسئولان باجه از دادن پول خودداری می‌کنند.

avarezi-pardis-way2pay-92-03-28

اینجا همه چی غیرقانونیه

جمشید پژویان رئیس شورای رقابت در پاسخ به این سوال که آیا این اقدامات در آزادراه تهران -پردیس قانونی است یا خیر؟ گفت: افزایش بهای عوارضی آزادراه‌ تهران پردیس، چاپ قبض به جای پول، گرفتن عوارضی در هنگام خرابی جاده همگی از اقدامات غیرقانونی در این آزادراه است. پژویان اظهارداشت: این آزادراه حق ندارد به جای بقیه پول مردم قبض چاپ کند شاید رانندگان نخواهند که از این قبض استفاده کنند در هر صورت اقدام پیمانکار این آزادراه کاملا غیرقانونی است.

رئیس شورای رقابت اضافه کرد: مطمئنا ما افزایش بهای عوارضی این آزادراه و همچنین قبض صادر کردن آنرا بررسی کرده و ضمن اعلام به وزارت راه با این موضوع برخود می‌کنیم. وی در پایان خاطرنشان کرد: مردم و رانندگان که به موضوعات آزادراه‌تهران – پردیس شکایت دارند می‌توانند با شورای رقابت تماس گرفته و در بخش شکایات، مسایل خودرا مطرح کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.