راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

چگونه می‌توانیم بدهی پارک حاشیه‌ای خودروی خود را پرداخت کنیم؟

در بسیاری از موارد پارک کردن خودرو در حاشیه‌ی خیابان‌ها مشکلات زیادی برای معابر و خیابان‌های سطح شهر به وجود می‌آورد. اگر پارک کردن خودروها در خیابان به شیوه‌ای منظم و قانونی انجام نشود می‌تواند منجر به شلوغی و ترافیک بسیار زیادی در خیابان‌ها شود که این موضوع روند عبور و مرور شهروندان را مختل خواهد کرد. طرح پارک حاشیه‌ای خودرو که تا پایان سال در مناطق 6، 7، 11 و 12 اجرا خواهد شد، قسمت بسیار زیادی از این مشکلات را برطرف خواهد کرد و شهروندان با استفاده از این طرح و خرید آن می‌توانند در زمان بسیار کوتاهی، جای پارک مناسبی برای خودروی خود فراهم کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شاپ،‌ برای مناطق ذکر شده 32 هزار فضای پارک حاشیه‌ای در نظر گرفته شده است. نکته‌ قابل‌ذکر این است که مناطق در نظر گرفته شده برای پارک حاشیه‌ای قابلیت استفاده‌ی بلندمدت نخواهند داشت، یعنی شهروندان طی بازه‌ی زمانی محدود و مشخص شده‌ای می‌توانند خودروی خود را پارک کنند. اپلیکیشن شاپ که در حال حاضر بر روی وب، کافه بازار و اپ استور‌های ایرانی مانند سیب ایرانی در دسترس است روند دریافت پارک حاشیه‌ای را به ساده‌ترین روش ممکن برای شما فراهم کرده است که برای شما توضیح خواهیم داد.


فواید طرح پارک حاشیه‌ای


پارک حاشیه‌ای سعی می‌کند فضای در نظر گرفته شده برای پارک شهروندان را به بهترین نحو ممکن تقسیم کنند. این توزیع عادلانه‌ی جای پارک بین شهروندان باعث کاهش ترافیک‌ها در معابر داخل شهر می‌شود و با ازبین‌رفتن پارک‌های نامناسب مانند پارک دوبل که در اکثر خیابان‌های کلان شهرها به مقدار بسیار زیادی دیده می‌شود، باعث تنظیم ظرفیت اراضی می‌شود و از ترافیک‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

همچنین از آن جایی که پارک حاشیه‌ای فضای مشخصی برای خود دارد، به کسب‌وکارهای سطح خیابان‌ها کمک می‌کند تا فضای اطراف فروشگاه‌ها توسط خودروها اشغال نشوند و روند بارگیری و تخلیه‌ی بار بدون دردسر انجام شود. همچنین درآمد حاصل شده از پارک حاشیه‌ای، در آینده می‌تواند کمک بزرگی به احداث پارکینگ‌های طبقاتی در سطح شهر کند.


هزینه پارک حاشیه‌ای


اگر به مکان‌هایی که برای پارک حاشیه‌ای در نظر گرفته شده‌اند توجه کنیم، تابلوی آبی نصب شده در این مکان‌ها را خواهیم دید. این تابلو نشانگر این قضیه است که هزینه‌های مربوط به پارک حاشیه‌ای در مناطق مختلف شهر کاملا به صورت هوشمند حساب می‌شوند. روند ثبت هزینه‌ی پارک حاشیه‌ای به این صورت است که پس از متوقف شدن خودرو در مکان‌های مشخص شده، پلاک خودرو توسط دوربین‌های ثبت پلاک ثبت شده و زمان، محل توقف و هزینه توقف توسط پیامک به راننده اطلاع داده خواهد شد.

طبق اعلام معاون فنی سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران هزینه‌ی پارک هوشمند حاشیه‌ای در نیم ساعت اول رایگان خواهد بود اما بعد از گذشت نیم ساعت برای سواری، موتورسیکلت، مینی‌بوس و کامیون نرخ متفاوتی در نظر گرفته شده است.


پرداخت هزینه پارک حاشیه‌ای با استفاده از اپلیکیشن شاپ


باتوجه‌به اینکه طرح پارک حاشیه‌ای در بسیاری از شهرهای کشور با جدیت تمام در حال بهره‌برداری است، شهروندانی که در معابر بسیار شلوغ سطح شهر نیاز به‌جای پارک مناسب برای اتومبیل خود دارند نیاز به پرداخت به‌موقع هزینه‌ی پارک حاشیه‌ای خود دارند. با استفاده از اپلیکیشن شاپ به‌راحتی می‌توانید نسبت به پرداخت هزینه‌ی پارک حاشیه‌ای خود اقدام کنید.

برای این کار تنها نیاز است تا با استفاده از شماره‌ی همراه وارد اپلیکیشن شاپ شد. پس از آن باید وارد بخش «خدمات خودرو» و در ادامه «پارک حاشیه‌ای» شد. اگر کاربر از قبل اقدام به ثبت شماره‌ی پلاک خودروی خود کرده باشد، می‌تواند از بدهی‌های مربوط به پارک حاشیه‌ای خود استعلام بگیرد. اگر کاربر هنوز پلاک خود را ثبت نکرده‌ باشد، در صفحه‌ی «خدمات خودرو» می‌توان اقدام به ثبت پلاک خود کرد. همچنین پس از دریافت استعلام پارک حاشیه‌ای خودروی خود می‌توان نسبت به پرداخت آن اقدام کرد.

باید به این نکته توجه داشت که پارک کردن در مجاورت یکی از تابلوهای مربوط به پارک هوشمند حاشیه‌ای، پرداخت هزینه‌ی آن را اجباری می‌کند. در واقع زمانی که افراد در نزدیکی یکی از این تابلوها اقدام به پارک خودروی خود می‌کند، پلاک حودرو توسط دوربین‌ها هوشمند ثبت می‌شود. درصورتی‌که راننده‌ای هزینه‌ی ثبت شده را قبول نداشته باشد و هزینه‌ی آن را پرداخت نکند، این هزینه به‌حساب عوارض خودروی مالک فرد منتقل می‌شود.

هم‌اکنون می‌توان با ارسال عدد 1 به شماره 2000600 لینک دانلود اپلیکیشن شاپ را دریافت کرده و پس از نصب، نسبت به دریافت استعلام و پرداخت هزینه‌ی پارک هوشمند حاشیه‌ای خودروی خود اقدام کرد.

منبع روابط عمومی شرکت شاپ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

حامیان راه پرداخت