راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فروش علی‌بابا در روز مجردهای چین به رکورد ۵۶ میلیارد دلار رسید

علی‌بابای چین موفق شد در رویداد فروش سالانه خود با نام روز مجردها، رکورد فروش را بشکند اما این رکوردزنی تحت تأثیر سقوط ۸ درصدی سهام این شرکت به علت مقررات جدید آنتی تراست چین قرار گرفت.

به گزارش مهر، علی‌بابای چین موفق شد در رویداد فروش سالانه خود با نام روز مجردها، رکورد فروش را بشکند. روز مجردها یک رویداد فروش ۲۴ ساعته است که در آن میلیون‌ها کالا در پایگاه فروش اینترنتی علی بابا و جی‌دی دات کام با تخفیف‌های سنگینی به فروش می‌رسند. فروش این رویداد از جمع فروش جمعه سیاه و دوشنبه سایبری آمریکا، بیشتر است.

اما امسال خرده‌فروشان علی‌بابا و جی‌دی دات کام رویداد فروش خود را گسترش دادند. به این ترتیب این رویداد فروش از ۱ نوامبر آغاز شده و تا ۱۲ نوامبر ادامه می‌یابد.

علی بابا اعلام کرد: «میزان فروش کالا در این پلتفرم تا ظهر چهارشنبه به وقت پکن از ۳۷۲.۳ میلیارد یوآن (معادل ۵۶.۴۲ میلیارد دلار) فراتر رفته است.»

اما علی‌رغم این فروش، سهام علی‌بابا و جی‌دی با اعلام قوانین جدید آنتی‌تراست، از سوی دولت چین سقوط کرد. این قوانین حوزه‌هایی مانند قیمت‌گذاری، روش‌های پرداخت و استفاده از داده‌ها برای هدف قرار دادن خریداران را از عدالت در رقابت مورد بررسی قرار می‌دهند.

منبع مهر
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.