راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پذیره‌نویسی صندوق پالایشی یکم از امروز آغاز شد و تا ۱۹ شهریورماه ادامه دارد

صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در سهام «پالایشی یکم» با نماد «پالایش» در فهرست نرخ صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد. شروع پذیره‌‌نویسی از بامداد روز چهارشنبه پنجم شهریورماه شروع می‌شود و تا ۱۹ شهریورماه انجام خواهد شد. پذیره‌‌نویسی برای هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی تا سقف پنج میلیون تومان امکان‌ پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

بر اساس مجوز پذیره نویسی سازمان بورس و اوراق بهادار، دومین صندوق سهام عرضه نشده دولت در بخش پالایشی با نام «صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم» با مدیریت غیرفعال شامل شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز، پالایش نفت تهران با نسبت هر کدام ۱۵ درصد در بورس اوراق بهادار تهران درج شد.

مبنای محاسبه قیمت برای اعمال تخفیف صرفاً برای سهام قابل واگذاری به صندوق سرمایه‌گذاری پالایشی یکم (پالایش)، قیمت پایانی روز معاملاتی قبل (سه‌شنبه، چهارم شهریورماه) از شروع پذیره‌نویسی صندوق یاد شده خواهد بود.

پنج درصد از مبلغ جمع‌آوری شده در دوره پذیره‌نویسی به بازارگردانی واحدهای سرمایه‌گذاری در همان صندوق تخصیص خواهد یافت. پس از اتمام پذیره‌نویسی و اخذ مجوز فعالیت صندوق از سازمان بورس و اوراق بهادار، سهام موضوع فعالیت این صندوق با اعمال۲۰ درصد تخفیف به قیمت پایانی سهم در روز معاملاتی قبل از شروع پذیره‌نویسی توسط سازمان خصوصی‌سازی به صندوق واگذار خواهد شد. واحدهای پذیره نویسی شده حداقل یک ماه پس از پایان پذیره‌نویسی، قابلیت معامله در بازار ثانویه بورس اوراق بهادار تهران را خواهد داشت.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی نیز درباره جزئیات این پذیره‌نویسی گفته است: «سقف خرید این واحدها پنج میلیون تومان است و افرادی که قبلاً واحدهای دارا یکم را به میزان دو میلیون تومان خریده‌اند، برای این واحدها می‌توانند تا سقف ۳ میلیون تومان خرید انجام دهند.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.