راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پنج شرکت استارت‌آپی تا پایان شهریورماه وارد بورس می‌شوند

ورود دیجی‌کالا، کافه بازار، تپ‌سی، فیلیمو و شیپور به بورس

اولین شرکت استارت‌آپی قرار است ماه آینده وارد بورس شود. این خبر در نشستی که پنج‌شنبه گذشته با حضور وزیر اقتصاد و دارایی و مدیران پنج شرکت بزرگ استارت‌آپی دیجی‌کالا، کافه بازار، تپ‌سی، فیلیمو و شیپور برگزار شده بود، اعلام شد.

فرهاد دژپسند دراین نشست از عرضه سهام اولین شرکت استارت‌آپی در هفته اول مرداد در بورس خبر داد. به دستور وزیر اقتصاد سهام اولین شرکت بزرگ اینترنتی هفته اول مرداد سال جاری و پنجمین شرکت در هفته آخر شهریور در بازار سرمایه عرضه می‌شوند.

در این نشست حسن قالیباف اصل، رئیس بورس و اوراق بهادار تهران، امیر هامونی، رئیس شرکت فرابورس، مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران و معاونان وزارت اقتصاد و دارایی هم حضور داشتند و به بررسی موانع ورود استارت‌آپ‌ها به بورس پرداختند.

همچنین وزیر اقتصاد دستور داد که کمیته‌ای برای تدوین قوانین و مقررات ویژه درخصوص ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود تشکیل شود. مدیران پنج شرکت بزرگ اینترنتی کشور یعنی دیجی‌کالا، کافه بازار، تپ‌سی، فیلیمو و شیپور هم ضمن تقدیر از شرکت بورس و فرابورس به خاطر همراهی با آنان، مشکلات و موانع ورودشان به بازار بورس را با وزیر اقتصاد در میان گذاشتند.

منبع هفته‌نامه شنبه
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.