راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

شرکت نرم‌افزاری اینتویت قرار است استارت‌آپ کردیت کارما را به مبلغ هفت میلیارد دلار خریداری کند

0

شرکت نرم‌افزاری اینتویت (Intuit) قرار است استارت‌آپ آمریکایی کردیت کارما (Credit Karma) را به مبلغ هفت میلیارد دلار در قالب وجه نقد و سهام، خریداری کند. این اقدام باعث می‌شود تا پای فعالیت‌های اینتویت به عرصه سرویس‌های مالی مصرف‌کننده نیز باز شود و خرید کردیت کارما، بزرگترین کسب مالکیت اینتویت طی ۳۷ سال گذشته است.

همانطور که گفتیم اینتویت یک شرکت تولید نرم‌افزار آمریکایی است که در کار توسعه نرم‌افزارهای خدمات مالی و مالیاتی آماده‌سازی و مرتبط برای کسب‌وکارهای کوچک، حسابداران و دیگر افراد است و بسته نرم‌افزاری آماده‌سازی مالیاتی «توربو تکس» را تولید کرده است.

در جریان مذاکرات فعلی قرار است که کریدت کارما به عنوان یک واحد مستقل فعالیت کند و کنث لین، مدیرعامل این کسب‌وکار در جایگاه کنونی خودش باقی بماند. این استارت‌آپ که در سانفرانسیکو مستقر است از سرمایه و پشتیبانی شرکت‌هایی مانند سیلور لیک و ریبیت کپیتال برخوردار است.

کردیت کارما هم یک شرکت امور مالی شخصی آمریکایی است که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده و بیشتر به عنوان یک پلتفرم مدیریت امور اعتباری و مالی رایگان شناخته می‌شود.

کردیت کارما اواخر سال ۲۰۱۹ قصد انجام عرضه اولیه سهامش را داشت و وب‌سایتش به کابران امکان دسترسی به نمرات اعتباری را می‌دهد و همچنین توصیه‌های مربوط به محصولات مالی، از کارت‌های اعتباری گرفته تا وام‌های شخصی و خرید خودرو به مشتریان ارائه می‌کند.

منبع Bloomberg

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.