راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

درباره جان مایکل فلینت، مدیرعامل سابق اچ‌اس‌بی‌سی، بیشتر بدانید

0

ماهنامه عصر تراکنش شماره ۳۰ / اخیرا فوربس گزارشی منتشر کرد درباره مدیرعاملانی که در سال ۲۰۱۹ از سمت خود کناره‌گیری کردند که بر اساس گزارش‌های منتشرشده این تعداد به بیش از هزار مدیرعامل می‌رسد. در میان بزرگ‌ترین کناره‌گیری‌های اعلام‌شده، نام جان فلینت هم به چشم می‌خورد که از فوریه ۲۰۱۸ به‌عنوان مدیرعامل و در گروه بانکداری اچ‌اس‌بی‌سی فعالیت می‌کرد و جانشین استوارت گولیور شده بود؛ اما در آگوست ۲۰۱۹، فلینت اعلام کرد به‌دنبال توافقی که با هیات‌مدیره داشته، از سمت خود کناره‌گیری می‌کند.

اچ‌اس‌بی‌سی یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های جهان بر پایه میزان دارایی و مالک شبکه‌ای از ۷۲۰۰ شعبه بانکی در ۸۵ کشور جهان است و به‌عنوان اولین بانک بین‌المللی شناخته می‌شود که از سیستم بلاکچین برای انتقال مالی خود استفاده کرد.

فلینت سابقه فعالیت طولانی‌مدتی در اچ‌اس‌بی‌سی دارد. ورود فلینت به این بانک به سال ۱۹۸۹ برمی‌گردد که به‌عنوان مدیر بخش بین‌المللی شروع به کار کرد و ۱۴ سال را صرف توسعه بازار در آسیا کرد. در سال ۲۰۰۴ او تمام فعالیت‌های سرمایه‌گذاری اچ‌اس‌بی‌سی را در یک بخش واحد مدیریت دارایی جهانی اچ‌اس‌بی‎سی ادغام کرد و در سال ۲۰۱۰ مدیرعاملی آن را بر عهده گرفت.

در سال ۲۰۱۳ او مدیرعامل بخش بانکداری خرد و مدیریت ثروت بانک شد و در سال ۲۰۱۸ هم به‌عنوان جانشین استوارت گولیور معرفی شد، اما حدود پنج ماه بعد او نیز جایگاه مدیرعاملی را واگذار کرد و در حال حاضر جانشین موقت او نوئل کوین است.

منبع ماهنامه عصر تراکنش شماره ۳۰

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.