راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

چگونه رمز دوم پویا بانک سپه را از طریق پیامک دریافت کنیم؟

9

با توجه به اینکه استفاده از رمز دوم پویا برای تراکنش‌های بیش از صد هزار تومان اجباری شده است، بانک‌ها راه‌هایی ازجمله استفاده از اپلیکیشن‌های رمزساز و یا ارسال رمز از طریق پیامک را برای دریافت رمز دوم پویا ارائه کرده‌اند. در این مطلب قصد داریم دو روش فعال‌سازی و دریافت رمز دوم پویا بانک سپه از طریق پیامک را آموزش دهیم.


روش اول: فعال‌سازی رمز پویای کارت‌های بانک سپه از طریق پیامک


برای فعال‌سازی و دریافت رمز دوم پویا بانک سپه از طریق پیامک، می‌توانید از سرشماره ۶۷۱۵۰۱۴ اختصاصی بانک سپه، استفاده کنید. «شماره شانزده رقمی کارت*کد ملی*۱» را به این شماره پیامک کنید.

اطلاعات دستوری برای پیامک می‌بایست از سمت چپ به راست وارد شود و ثبت کد ملی با صفر بدون صفر موردپذیرش بانک خواهد بود.


روش دوم: فعال‌سازی رمز پویای کارت‌های بانک سپه از طریق دستگاه خودپرداز سپه


۱. برای این کار، کارتی که در نظر دارید رمز پویای آن را فعال کنید، در دستگاه عابر بانک سپه قرار دهید. پس از ورود رمز اول کارت خود، از صفحه اول نمایشگر، گزینه «سایر خدمات» و سپس گزینه «عملیات رمز» را انتخاب کنید.

۲. در این مرحله می‌بایست شماره تلفن همراه ١١ رقمی خود را دو بار وارد و تایید کنید. درصورتی‌که شماره موبایل وارد شده با شماره موبایل ثبت شده در سامانه مرکزی بانک سپه (CIF) یکسان باشد، «عملیات با موفقیت انجام شد» نمایش داده می‌شود؛ در غیر این صورت پیام «مشتری گرامی، شماره تلفن همراه شما در سامانه یافت نشد» بر صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود و باید به یکی از شعب بانک سپه مراجعه و اطلاعات شماره موبایل خود را اصلاح کنید.

در نهایت در هر بار پرداخت اینترنتی می‌توانید از امکان رمز دوم پیامکی بانک سپه استفاده کنید. برای این کار باید روی گزینه «دریافت رمز دوم پویا» که در درگاه‌های پرداخت و اپلیکیشن‌های پرداختی وجود دارد، کلیک کنید تا درخواست شما به بانک ارسال و رمز دوم پویا به‌صورت پیامکی برایتان ارسال شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز ارتباط با مشتریان بانک سپه به شماره ۱۵۵۷ تماس بگیرید.

برای غیرفعال‌سازی رمز پویای کارت، مشاهده کارت‌های فعال‌سازی شده، رفع مسدودی رمز پویا و دریافت راهنما از طریق زیر می‌توانید انجام دهید.

 • غیرفعال‌سازی رمز پویای کارت: چهار رقم آخر شماره کارت * کدملی*۳
 • مشاهده کارت‌های فعال‌سازی شده: کدملی*۴
 • رفع مسدودی رمز پویا: چهار رقم آخر کارت *۸ رقم تاریخ تولد*کدملی*۵
 • دریافت راهنما: عدد صفر را به سرشماره ۶۷۱۵۰۱۴ ارسال کنید

توجه داشته باشید


 • اطلاعات دستوری برای پیامک باید از سمت چپ به راست وارد شود و ثبت کد ملی با صفر بدون صفر مورد پذیرش بانک خواهد بود.
 • رفع مسدودی رمز پویا، صرفا در صورت قفل شدن رمز پویا که به‌دلیل ۱۲ مرتبه تکرار ورود رمز اشتباه است، قابل استفاده خواهد بود.
 • در صورت وارد کردن ۳ مرتبه رمز اشتباه، دریافت رمز پویای جدید را به مدت ۱۵ دقیقه و وارد کردن اشتباه ۹ مرتبه رمز، دریافت رمز پویای جدید را به مدت ۲۴ ساعت، مسدود خواهد کرد.
9 نظرات
 1. ناشناس می‌گوید

  چگونه از طریق اینترنت اس م س بانک رو فعال کنیم

 2. ادریس حسینی می‌گوید

  سلام من کارتم چرا رمز پویا نمیفرته

 3. محمد رضا بهشتی می‌گوید

  سخت ترین روش و مزخرف ترین سیستم بانکی که تا به حال دیدم تمام بانکها شیوه ساده گزینی را پیش گرفتند الا بانک سپه . خیر سرشان قدیمی ترین بانک کشور هستند . خریدها و پرداخت اقساطم همه تاخیری شد آخرش باید بروم تمام موجودی ام را سرریز بانک دیگری بکنم که امکانات سهل و آسانی دارد بانک دی تجارت ملت همه ساده اند الا این بانک سپه . آهای مدیران بدسلیقه بانک سپه ساده اش کنید تا من بیسواد گیج و ویجی نخورم فهمیدید باسوادا

  1. ناشناس می‌گوید

   قبول دارم که غیر ضروری و پیچیده دستورالعمل میده، منم هنوز نتونستم رمز پویا بگیرم

 4. fereshteh-R می‌گوید

  بخدا مردم رو گرفتار کردین با این رمز پویاااا!!!!!!! از رمز ساز پیامکی وارد شدم شماره ثبت شد . گزینه دوم رو هم انجام دادم یه پیامک ۸ رقمی برام میاد ولی رمز اصلی رو نمیده !!! *بانک سپه*
  ۵۸۶۵۳۸۳۱ این پیام میاد چیکارش کنم ؟؟؟؟

 5. ناشناس می‌گوید

  آقا افتضاح این رمزساز سپه. چرا مراجعه به شعبه؟

 6. ناشناس می‌گوید

  پیامک.برا من آمده چرا رمز یک بار مصرف نمیشه بگیریم

 7. ناشناس می‌گوید

  این رمز پویا دیگه چیه؟ دنیا به سمت راحتی پیش میره.بانک سپه با این رمز پویا همه رو به دردسر انداخته.

  1. علی می‌گوید

   بانک های دنیا به سمت امنیت پیش میرن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.