راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

تکنوکراتی در بانک مرکزی / درباره مهران محرمیان معلم، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران چه می‌دانید؟

ماهنامه عصر تراکنش / مهران محرمیان معلم متولد سال ۱۳۵۲ است و در ۲۶ شهریور ماه به عنوان جایگزین ناصر حکیمی با حکم عبدالناصر همتی به عنوان معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

در این حکم رییس کل بانک مرکزی ابراز امیدواری کرده تا  با توجه به اهمیت تقویت، بروزرسانی و کارآمدسازی سامانه های نظارتی بانک مرکزی و ایجاد شفافیت لازم اقتصادی بر اساس سیستم های فناوری اطلاعات در حوزه های ارزی و ریالی و نظارت و کنترل جدی بر شرکت های حوزه پرداخت الکترونیکی ضروری است برنامه ریزی لازم در افق های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای پیشبرد امور فوق الذکر انجام گیرد.

مهران محرمیان، مدرک دکتری خود را در رشته الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیر کبیر (پلی تکنیک تهران) اخذ کرده و معاونت شبکه شرکت خدمات انفورماتیک و عضو هیئت مدیره شرکت خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش بوده است؛ محرمیان مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی الکترونیک را از دانشگاه صنعتی شریف دریافت کرده و رتبه ۹ کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد سال‌های ۷۰ و ۷۴ بوده است.

از جمله سوابق اجرایی مهران محرمیان در شرکت‌های تابع بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران باید به عضویت در هیئت مدیره شرکت خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش و معاونت شبکه شرکت خدمات انفورماتیک از سال ۱۳۹۲ تا شهریور ماه ۱۳۹۸ اشاره داشت.

همچنین او مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک فرادیس گستر کیش از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶ و عضویت در هیئت مدیره شرکت  داده ورزی فرادیس البرز از سال ۱۳۸۹ تا سال ۱۳۹۲ بوده است. از سوابق مدیریتی  محرمیان می‌توان به مدیریت و راهبری شبکه‌های بزرگ و حیاتی  مانند زیرساخت مراکز داده و شبکه‌های حاکمیتی شتاب، شاپرک، چکاوک و … اشاره کرد.

2 نظرات
  1. رضا می‌گوید

    اطلاعاتی کمی در اختیار گذاشتین

    1. رضا قربانی می‌گوید

      دسترسی به اطلاعات هر روز سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.