راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

عضو هیئت مدیره مجمع خبرگان کشاورزی: سککوک به رفع مشکلات کشاورزان کمک می‌کند

0

علی خان‌محمدی معتقد است که سامانه سککوک می‌تواند امیدواری و امنیت را برای تولیدکننده‌ها در بخش‌های مختلف کشاورزی به ارمغان آورد و قدمی بزرگ در راستای حمایت تولیدکننده محسوب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سککوک، علی خان‌محمدی، عضو هیئت مدیره مجمع خبرگان کشاورزی و دبیرکل انجمن تولیدکنندگان گندم، به خدماتی که سامانه سککوک در راستای حل مشکل نقدینگی تولیدکنندگان ارائه می‌دهد اشاره کرد و گفت که متاسفانه برای بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری چندانی صورت نمی‌گیرد.

او با بیان اینکه در مجمع سال‌ها به دنبال این بوده‌ایم که یکی از این سامانه‌ها در مواقعی که کشاورز دستش خالی است و نمی‌تواند سرمایه‌گذاری کند، از او حمایت کند ادامه داد: «در همین راستا در گذشته با سامانه‌های دیگری مذاکره کردیم، اما کاری از پیش نرفت. اما اگر سامانه سککوک توسعه یابد، بهترین اقدام در بخش کشاورزی است.»

ببینید: سککوک نیاز به پول نقد در زنجیره تامین و هزینه‌های زنجیره را کاهش می‌دهد

عضو هیئت مدیره مجمع خبرگان کشاورزی با بیان اینکه بیشترین سود در بخش کشاورزی نصیب دلال‌ها می‌شود، افزود: «دلال سود می‌برد چون سامانه‌ای برای حمایت از کشاورز وجود ندارد، دلال پیش‌خرید می‌کند و محصول را به بازار عرضه می‌کند و در این میان تولیدکننده و مصرف‌کننده ضرر می‌کنند.»

به گفته او، نیاز مالی کشاورز را مجبور می‌کند به سمت دلال‌ها برود. او ادامه داد: «اگر این چنین امکاناتی و بسترهایی مانند سامانه سککوک به وجود بیاید و توسعه پیدا کند ما هم مانند کشورهای اروپایی و آمریکایی دیگر این دغدغه را نداریم. آن‌ها کارت کشاورز یا تولید کارت دارند که میزان سرمایه، سود و مالیات را بسیار دقیق مشخص می‌کند و دلالی معنا ندارد.»

خان‌محمدی گفت: «این سامانه می‌تواند امیدواری و امنیت را برای تولیدکننده‌ها در بخش‌های مختلف کشاورزی به ارمغان آورد و قدمی بزرگ در راستای حمایت تولیدکننده محسوب می‌شود، از سوی دیگر واردکننده و صادرکننده نیز امنیت دارد و می‌داند که چقدر کالا دارد و با قاطعیت بیشتری با مشتریان خارجی مذاکره می‌کند.»

دبیرکل انجمن تولیدکنندگان اظهار امیدواری کرد که اگر این سامانه به معنای واقعی موفق شود، همه‌چیز در عرصه‌های مختلف تولیدی به ویژه در حوزه کشاورزی از تولید تا عرضه به پایداری رسیده و ضایعات نیز کاهش می‌یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.