راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

مرکز نوآوری ایران‌زمین، با پنج تیم استارت‌آپی در حوزه‌های فین‌تک، کشاورزی و پزشکی فعالیت خود را آغاز کرد

0

ماهنامه عصرتراکنش/ مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری ایران‌زمین توسط بانک ایران‌زمین و شرکت شتاب‌دهنده فناوری نوتاش ۱۶ تیرماه با حضور مدیران این بانک، جمعی از فعالان بانکی و اصحاب رسانه برگزار شد. این مرکز که هدف خود را تکمیل حلقه‌های ناقص در اکوسیستم نوآوری معرفی کرد، با پنج تیم استارت‌آپی در حوزه‌های فین‌تک، کشاورزی و پزشکی فعالیت خود را آغاز کرده است.

ببینید:  مرکز نوآوری ایران‌زمین با تمرکز بر استارت‌آپ‌های حوزه فین‌تک، اینترنت اشیا و سلامت آغاز به‌ کار کرد / اینالویی: باید محرکی مانند بانک از فضای نوآورانه حمایت کند

سیدمحمد حسینی ناظر، مدیرعامل مرکز نوآوری ایران‌زمین در ابتدای این مراسم گفت: «این مرکز به‌عنوان جدیدترین عضو اکوسیستم کشور با همکاری بانک ایران‌زمین خردادماه امسال راه‌اندازی و بهره‌برداری شد.»

او هدف از راه‌اندازی این مرکز را حمایت از تمامی اکوسیستم نوآورانه کشور دانست و گفت: «شعار ما در مرکز؛ «نوآوری به گستره ایران‌زمین» است.»

همچنین فرهاد اینالویی، معاون فناوری اطلاعات بانک ایران‌زمین در این مراسم از تفاوت این مرکز با دیگر مراکز نوآوری گفت. به گفته او اگر درباره استارت‌آپ‌های فین‌تکی صحبت می‌کنیم، باید در کنار آن بانکداری دیجیتال و باز نیز وجود داشته باشد.

دیگر سخنران افتتاحیه، عبدالمجید پورسعید، مدیرعامل بانک ایران‌زمین، با اشاره به اینکه از دو سال پیش برای تبدیل بانک ایران‌زمین به بانک دیجیتال برنامه‌ریزی کرده بودیم، گفت: «خوشحالیم که اکنون با ایجاد فضای نوآورانه توانسته‌ایم، بستری را برای ارائه خدمات به استارت‌آپ‌ها و کسانی که ابتکار دارند، فراهم کنیم.»

او ادامه داد: «امیدواریم افراد توانمند بتوانند در این فضا بااطمینان فعالیت خود را انجام دهند و از ظرفیت‌های آن در کسب‌وکار خود استفاده کنند. هدف اصلی این مرکز این است که افرادی که خلاقیت دارند، بتوانند بااطمینان در این فضا کار کرده و ایده‌های خود را عملیاتی کنند. همچنین از امتیازات ایده‌های خود بهره‌مند شوند. رفتار صادقانه و درست چیزی است که باید در این مرکز به ‌وجود بیاید و به آن توجه کرد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.