راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

افزایش تراکنش‌های موبایلی به ۷۳۰ میلیارد دلار آمریکا در ۲۰۱۷

انتظار می‌رود مقدار تراکنش‌های از راه دور برای کالاهای فیزیکی و دیجیتالی خریداری شده از طریق دستگاه‌های موبایل تا سال ۲۰۱۷ به ۷۳۰ میلیارد دلار برسد.

بر اساس گزارش شرکت انگلیسی Juniper Research، مقداری از رشد تراکنش‌ها‌ ناشی از خریدهای غیر دیجیتالی (مستقیم) از برندها و خرده‌فروشان است. چنانچه شرکت‌های انگلیسی در حال حاضر شاهد ۶ الی ۷ درصد از تمام فروش‌ها از طریق شبکه موبایل هستند.

این گزارش نشان می‌دهد که افزایش مستمر تعداد کاربران تبلت، باعث انتقال عمده فعالیت‌‌های خرید از لپ‌تاپ‌ها و دسکتاپ‌ها به دستگاه‌های تبلت با مشتریانی خواهد شد که در هنگام تماشای تلویزیون خرید آنلاین خود را انجام می‌دهند.

در واقع توسعه تجارت آسان و آنلاین موبایل و دستگاه‌های سیار ۳۰ درصد خرده‌فروشی الکترونیک در طول پنج سال آینده را شکل خواهند داد. با این حال، مشاهده می‌شود که چنین تراکنش‌هایی شامل تعداد محدودی از مکان‌های خرده‌فروشی جهانی است که در حال حاضر ارزش آن بیش از ۱۶ تریلیون دلار آمریکا برآورد می‌شود.

این گزارش همچنین اهمیت رو به رشد دستگاه موبایل به عنوان قطب خریدهای فیزیکی و از راه دور را نشان می‌دهد. با ادامه فروش‌ کالاهای دیجیتالی در پی افزایش روزافزون تبلت/تلفن‌های هوشمند، به ویژه در میان اپلیکیشن‌های شیوه زندگی/ اطلاعات، امنیت تراکنش همچنان موضوعی مهم برای مصرف‌کنندگان باقی می‌ماند.

منبع: ایران کیش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.