راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک مرکزی ساعت کار صرافی‌های منتخب بانکی را برای توزیع ارز افزایش داد

بانک مرکزی از افزایش فعالیت صرافی‌های منتخب بانکی بعد از ساعت اداری خبر داد و اعلام کرد به‌منظور تأمین نیاز ارزی اشخاص حقیقی و حقوقی، صرافی‌های منتخب بانکی هر روز و تا اطلاع ثانوی تا ساعت ۱۸ فعال می‌باشند.

به گزارش تسنیم، افزایش ساعت کاری صرافی‌های منتخب بانکی بعد از آن در دستور کار قرار گرفت که قیمت دلار در بازار آزاد با نوسان همراه شد. طی یکی دو روز اخیر قیمت ارز همزمان با اعلام تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزایش یافت ولی با اعمال سیاست‌های بانک مرکزی روند صعودی قیمت ارز خنثی و سیر نزولی از سر گرفته شد.

صرافی‌های بانک‌ها هم‌اکنون قیمت دلار را برای فروش به مردم با ۳۸۰ تومان کاهش نسبت به آخرین قیمت‌های روز قبل ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

گفتنی است،‌ همزمان با کاهش قیمت‌ها در بازار ارز، صرافی‌های بانکی از صبح امروز طی ۵ مرحله قیمت ارز را کاهش دادند. برهمین‌اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۵ هزار و ۵۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۵ هزار و ۵۴۵ تومان است. قیمت خریدوفروش یورو نسبت به روز کاری قبل ۳۰ تومان کاهش یافته است.

پنج صرافی بانکی در خیابان فردوسی با داشتن کارت ملی، کارت شتاب و شماره همراه به نام متقاضی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ تا ۲۰۰۰ دلار آمریکا به متقاضیان واجد شرایط عرضه می‌کنند. این صرافی‌ها در طول روز متناسب با نوسان قیمتی در بازار آزاد، خریدوفروش دلار و یورو را با قیمت‌های مختلفی انجام می‌دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.