راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آسان خرید چیست؟

آسان خرید یک شبکه خرید است که دارندگان کارت بانکی تجارت می‌توانند با ثبت نام در این شبکه از مزیای این شبکه اعتباری استفاده کنند. دارندگان تجارت کارتی که در این شبکه عضو شوند، می‌توانند تا سقف اعتبار تعیین شده، انواع کالا و خدمات مورد نظر خود را از فروشگاه‌ها و مراکز طرف قرارداد این طرح به صورت قسطی و به همان قیمت نقدی خریداری کنند. عضویت در این شبکه به دو شکل است: عضویت افراد حقیقی و افراد حقوقی.

عضویت و چگونگی استفاده از آسان خرید برای افراد حقیقی:

تمام اشخاص حقیقی می‌توانند با مراجعه به شعب بانک تجارت و تکمیل فرم های مربوطه و افتتاح یکی از انواع حساب‌های قرض الحسنه جاری، پس انداز یا سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت و قرار دادن سپرده خود به عنوان تضمین تا ۹۵%مانده حساب خود تا سقف ۱۰ میلیون تومان، از اعتبار در شبکه آسان خرید برخوردار شوند. مبلغ اعتباری اعطا شده به شخص، باید با کارمزد ۲ درصد و به صورت ماهانه و قسطی حداکثر در ۶ تا ۱۰ ماه پرداخت شود.

آن دسته از مشتریانی که در حال حاضر نزد بانک تجارت دارای هریک از سپرده های مذکور هستند، می‌توانند براساس سپرده فعلی خود در شبکه آسان خرید عضو شوند.

عضویت و چگونگی استفاده از آسان خرید برای افراد حقوقی:

کلیه شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند با مراجعه به شعب بانک تجارت و پس از امضاء قرارداد،کارکنان خود را جهت عضویت در شبکه آسان خرید به بانک تجارت معرفی نمایند. ضمانت پرداخت اقساط خرید کارکنان سازمان‌ها و شرکت‌ها در سررسید به عهده سازمان مربوط می‌باشد. کلیه سازمان‌ها، موسسات و شرکت‌های دولتی و خصوصی می‌توانند با عضویت در این شبکه تا سقف دو و نیم برابر حقوق برای هر یک از پرسنل خود برای آنها در شبکه آسان خرید، اعتبار ایجاد نمایند. پس از عضویت هر سازمان یا شرکتی در این شبکه، کارمندانشان می‌توانند با در دست داشتن نامه‌ای از سوی شرکت یا سازمان خود، با کارت تجارت خود تا دو و نیم برابر حقوق ماهانه خود، در فروشگاه‌های طرف قرارداد این طرح خرید اعتباری کنند. مبلغ اعتباری اعطا شده به شخص، باید با کارمزد ۲ درصد و به صورت ماهانه و قسطی حداکثر در ۶ تا ۱۰ ماه پرداخت شود.

کلیه سپرده گذاران بانک تجارت و کارکنان سازمان‌های عضو شده در شبکه آسان خرید از تاریخ تخصیص اعتبار خرید ایجاد شده در تجارت کارت خود می‌توانند تا سقف اعتبار تخصیص یافته از فروشگاه‌های عضو شبکه خرید کنند.

***مزایای عضویت در شبکه آسان خرید برای خریداران کالا و خدمات

۱- افزایش قدرت خرید برای دارندگان تجارت کارت عضو شبکه آسان خرید

۲- خرید کالا و خدمات به قیمت نقدی و پرداخت وجه در اقساط ۶تا۱۰ماهه

۳- شروع پرداخت اقساط یک ماه پس از زمان تخصیص اعتبار در صورت انجام خرید

۴- برخورداری از خدمات گسترده بانک تجارت

۵- پرداخت کارمزد اعتبار تخصیص یافته به صورت قسطی

۶- برداشت ماهیانه اقساط از حساب معرفی شده بدون حضور مشتری

۷- برخورداری از متنوع ترین سبد کالا و خدمات شامل خرید لوازم منزل ، پوشاک، بهداشت و درمان ، خدمات گردشگری، تفریحی ، فرهنگی و…..

***مزایای عضویت در شبکه آسان خرید برای فروشندگان کالا و خدمات

۱- افزایش حجم فروش و سرعت معاملات و در نتیجه سودآوری بیشتر

۲- تضمین واریز اقساط خریدهای انجام شده در سررسید مربوطه توسط بانک تجارت

۳- تامین سرمایه در گردش برای ارایه دهندگان کالا و خدمات عضو شبکه در صورت نیاز آنها

۴- ارائه اطلاعات و نشانی فروشگاه و شرکت های عضو شبکه در سایت بانک تجارت جهت اطلاع رسانی به اعضاء شبکه آسان خرید و عموم افراد جامعه

عضویت فروشگاه‌ها در این طرح

تمامی شرکت‌ها و فروشگاه‌های ارائه کننده کالا و خدمات با هدف افزایش فروش و ارائه خدمات ویژه به اقشار مختلف جامعه و کارکنان سازمان‌ها و موسسات دولتی و خصوصی می‌توانند با امضاء قرارداد مربوطه، در شبکه آسان خرید بانک تجارت عضو شوند. بانک تجارت پس از عضویت و نصب پایانه فروش (pos) مربوطه در فروشگاه، بلافاصله اطلاعات مربوط به فروشگاه یا شرکت ارائه کننده کالا و خدمات را از طریق سایت اینترنتی بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir به خریداران عضو شبکه آسان خرید اطلاع رسانی می‌نماید. خریداران پس از مراجعه به فروشگاه مربوطه و انتخاب کالا یا خدمات مورد نیاز، خرید خود را از طریق کشیدن تجارت کارت در دستگاه کارت خوان ویژه شبکه آسان خرید انجام می‌دهند.

چنانچه متقاضیان عضویت در شبکه آسان خرید دارای تجارت کارت باشند این خدمت بر روی تجارت کارت فعلی آنان فعال می شود،در غیر این صورت، ابتدا باید نسبت به افتتاح حساب تجارت کارت اقدام نمایند.

در حال حاضر با توجه به لیستی که سایت بانک تجارت تا زمان تحریر این نوشته اعلام کرده است، فروشگاه های پذیرنده این طرح در حال حاضر فقط در استان تهارن و استان البرز هستند. با توجه به افزایش روز افزون فروشگاه‌ها و مراکز خرید عضو شده در شبکه آسان خرید، خریداران عضو این شبکه می‌توانند آخرین اطلاعات مربوط به این فروشگاه‌ها را از طریق سایت اینترنتی بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir دریافت نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.