عصر تراکنش چهره هفته

آنتونیو اورتا اوزوریو مدیرعامل بانک لویدز را بیشتر بشناسید

ماهنامه عصر تراکنش / آنتونیو اورتا اوسوریو کارآفرین، بانکدار و مدیر ارشد اجرایی ۵۴ساله پرتغالی است که در حال حاضر به‌عنوان مدیرعامل بانک لویدز فعالیت می‌کند. او فارغ‌التحصیل رشت مدیریت کسب‌وکار در دانشکده کسب‌وکار اینسید است و در سال ۲۰۰۳ نیز برنامه مدیریت پیشرفته (AMP) را در دانشکده کسب‌وکار هاروارد سپری کرد.

او در سال ۲۰۱۱ وارد گروه بانکداری لویدز شد و در همان سال هم مدیرعاملی بانک را برعهده گرفت. قبل از ورود به لویدز او سابقه حضور در بانک‌های گلدمن ساکس، سیتی‌بانک، بانک انگلستان و گروه سانتاندر را نیز داشت. اوزوریو در سال ۲۰۱۳ توانست جایزه یورومانی را برای برترین بانکدار سال دریافت کند.

اورتا اوزوریو در سال ۲۰۱۵ به‌عنوان رئیس هیات‌مدیره کلکسیون هنر والاس در لندن انتخاب شد. تاریخچه تاسیس این بانک به سال ۱۷۶۵ برمی‌گردد که دکمه‌سازی به نام جان تایلر و معامله‌کننده‌ای به نام سامسون لویدز یک کسب‌وکار بانکداری خصوصی در بیرمنگهام به راه‌ انداختند و اولین شعبه آن هم در سال ۱۸۶۴ در همان شهر تاسیس شد.

در سال‌های ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ کلاهبرداری‌های ایمیل فیشینگ به مشتریان بانک لویدز ارسال شد. گرچه این ایمیل‌ها هیچ ارتباطی با خود بانک ندارد، ولی با نام دامنه بانکی به کاربران فرستاده می‌شد که معمولا حاوی یک کد تایید اعتبار هم بودند که به‌عنوان یک عامل ردگم‌کنی ایفای نقش می‌کرد و فرستنده می‌توانست در لینک‌هایی که در ایمیل برایشان ارسال شده بود، اطلاعات بانکی خودش را وارد کند؛ به این ترتیب خیلی‌ها مبالغ بسیاری پول از دست دادند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید